header image
Strona główna Ze szkół Szkoła Podstawowa w Dzbeninie z dofinansowaniem
Szkoła Podstawowa w Dzbeninie z dofinansowaniem PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Małgorzata Cichocka   
czwartek, 12 września 2019 06:41, 149 odsłon

Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Czychowskiego w Dzbeninie otrzymała środki finansowe w wysokości 50 537 zł na zakup wyposażenia  do pracowni przyrodniczych w ramach programu rządowego "Szkolne laboratoria". Korzystając z subwencji placówka otrzyma niepowtarzalną szansę na zakup pomocy dydaktycznych, które najskuteczniej pomogą nauczycielom realizować podstawę programową.

Zostaną zakupione m. in. lornetki, komórki roślinne i zwierzęce, szkielety zwierząt, mikroskopy, czujniki światła, dźwięku, fartuchy laboratoryjne, czy modele atomów oraz aplikacja, która jest zbiorem interaktywnych modeli w 3D.

Nie od dziś wiadomo, że nauczanie poprzez czynny udział ucznia najbardziej stymuluje rozwój i poprawia wyniki. Dlatego cieszymy się, że dzięki programowi uda się stworzyć w szkole środowisko, które pozwoli dzieciom i młodzieży na przeprowadzanie eksperymentów, doświadczeń, a także projektów badawczych - podkreśla dyrekcja szkoły.


Poprawiony: czwartek, 12 września 2019 06:57
 

Czy wiesz, że...

Mieszkańcy mogą zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie 29 761 79 61 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 lub poczta elektroniczną na adres marek.bebenek@bemarrzekun.pl.

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości