header image
Strona główna Ze szkół Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!
Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty! PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
wtorek, 03 września 2019 06:55, 373 odsłon

Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie wrócili w szkolne mury. We wszystkich placówkach na terenie gminy Rzekuń odbyły się uroczyste akademie, podczas których dyrektorzy witali nauczycieli oraz dzieci, a szczególnie pierwszoklasistów.

W tym wyjątkowym dniu uczniom towarzyszyli rodzice, dziadkowie oraz przedstawiciele władz samorządowych i duchowieństwa.

Inauguracja roku w szkołach to również czas na chwile zadumy, podczas których uczestnicy uroczystości wspominali ofiary II wojny światowej. Następnie w klasach uczniowie rozmawiali z wychowawcami o planach na rozpoczynający się pierwszy semestr. Wiele zmian czeka przede wszystkim uczniów Szkoły Podstawowej w Rzekuniu, ponieważ dzieci z klas I-III będą uczęszczać do wyremontowanego budynku przy ul. Szkolnej. Klasy starsze natomiast pozostaną w budynku przy ul. Nowej.

Ponadto od tego roku szkolnego dzieci będą miały zapewnioną opiekę specjalistów: psychologa, pedagoga i logopedy, którzy bez wątpienia będą dla nich ważnym wsparciem. Zorganizowanych zostanie również wiele zajęć dodatkowych i rozwijających zdolności naukowe, sportowe czy artystyczne młodych ludzi.

 

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że...

Awarie sieci kanalizacji sanitarnej należy zgłaszać pod nr telefonów 994 lub 29 760 32 61.

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości