header image
Strona główna Ze szkół Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!
Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty! PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
wtorek, 03 września 2019 07:55, 482 odsłon

Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie wrócili w szkolne mury. We wszystkich placówkach na terenie gminy Rzekuń odbyły się uroczyste akademie, podczas których dyrektorzy witali nauczycieli oraz dzieci, a szczególnie pierwszoklasistów.

W tym wyjątkowym dniu uczniom towarzyszyli rodzice, dziadkowie oraz przedstawiciele władz samorządowych i duchowieństwa.

Inauguracja roku w szkołach to również czas na chwile zadumy, podczas których uczestnicy uroczystości wspominali ofiary II wojny światowej. Następnie w klasach uczniowie rozmawiali z wychowawcami o planach na rozpoczynający się pierwszy semestr. Wiele zmian czeka przede wszystkim uczniów Szkoły Podstawowej w Rzekuniu, ponieważ dzieci z klas I-III będą uczęszczać do wyremontowanego budynku przy ul. Szkolnej. Klasy starsze natomiast pozostaną w budynku przy ul. Nowej.

Ponadto od tego roku szkolnego dzieci będą miały zapewnioną opiekę specjalistów: psychologa, pedagoga i logopedy, którzy bez wątpienia będą dla nich ważnym wsparciem. Zorganizowanych zostanie również wiele zajęć dodatkowych i rozwijających zdolności naukowe, sportowe czy artystyczne młodych ludzi.

 

 

 

 

 

 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Mieszkańcy mogą zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie 29 761 79 61 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 lub poczta elektroniczną na adres marek.bebenek@bemarrzekun.pl.

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości