header image
Strona główna Ze szkół Brązowy Kamerton dla Chóru Dziewczęcego z Gimnazjum w Rzekuniu
Brązowy Kamerton dla Chóru Dziewczęcego z Gimnazjum w Rzekuniu PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Magdalena Eliza Mieszkowska   
piątek, 30 października 2015 12:19, 1717 odsłon

W dniach 23 – 25 października 2015r. dziewczęta z Chóru Dziewczęcego z Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu i sześć młodszych koleżanek ze Szkoły Podstawowej w Rzekuniu brały udział w XXXV Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Konkurs odbywał się w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Organizatorem konkursu jest Pałac  Młodzieży  w  Bydgoszczy  i Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy „PAŁAC”. Na Koncercie Galowym, nasze chórzystki wykonały pieśń Fryderyka Chopina „Czary” oraz pieśń ludową „Dzisiaj wesele” razem z chórem z Siedlec i Haczowa.

Na zakończenie imprezy wszystkie chóry zgromadzone na scenie i na widowni zaśpiewały pieśni: „Do życia mnie budzi muzyka”, „Hymn Konkursu Chórów w Bydgoszczy”, Gaude Mater Polonia or az „ Hymn III Tysiąclecia”. Zdobycie Brązowego Kamertonu jest dużym sukcesem dla Chóru Dziewczęcego Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu. Udział w konkursie dostarczył chórzystkom i pani dyrygent Agnieszce Majewskiej wielu niezapomnianych przeżyć. Jest również nowym, wartościowym doświadczeniem.

 

 

Poprawiony: wtorek, 03 listopada 2015 16:41
 

Czy wiesz, że...

Pięćdziesięcioro najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu spędziło wakacyjny wtorek 20 sierpnia na wycieczce w Warszawie.

Dzieci odwiedziły Teatr Syrena, gdzie miały okazję zobaczyć kulisy pracy w teatrze oraz poćwiczyć swoje zdolności aktorskie. Poznały zadania twórców przedstawienia: reżysera, scenarzysty, garderobianej, kostiumologa i wielu osób, bezpośrednio zaangażowanych w realizację spektaklu. Okazało się również, że pierwsze próby aktorskie nie są łatwe, a warsztat wymaga pracy i wielu ćwiczeń.

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości