header image
Strona główna Ze szkół Uroczyste otwarcie boiska w gimnazjum
Uroczyste otwarcie boiska w gimnazjum PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Gimnazjum w Rzekuniu   
piątek, 22 maja 2015 07:28, 1811 odsłon

Czwartek, 14 maja śmiało nazwać świętem sportu. Nie może być inaczej, skoro tego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością liczni goście: księża rzekuńskiej parafii, przedstawiciele samorządu szczebla powiatowego, gospodarze naszej gminy, a także gmin sąsiednich, reprezentanci instytucji i organizacji działających w gminie Rzekuń.

Uczniowie naszego gimnazjum przygotowali wiele atrakcji sportowych. Popisywali się sprawnością, umiejętnościami indywidualnymi i zespołowymi. Pierwsza część prezentacji miała miejsce w hali sportowej, po czym uczestnicy marszowym krokiem przeszli na boisko, ale zanim na nie wkroczyli, dokonano, poprzez przecięcie wstęgi, jego uroczystego otwarcia. Następnie księża poświęcili obiekt i teraz już młodzież mogła rozegrać krótkie, ale pełne emocji mecze rugby, koszykówki, piłki nożnej i ręcznej.

Dzień pełen emocji upłynął, mówiąc językiem sportowym, w sprinterskim tempie, ale zostanie zapamiętany jako kolejne bardzo ważne wydarzenie w historii szkoły.

Poprawiony: piątek, 22 maja 2015 11:52
 

Czy wiesz, że...

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami mogącymi wystąpić od godz. 14:24 dnia 29.08.2019 r. do godz. 20:00 dnia 01.09.2019 r.

Temperatura maksymalna może wynieść w dzień od 29 st. C do 32 st. C. Natomiast temperatura minimalna w nocy od 17 st. C do 19 st. C.

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości