header image
Strona główna Ze szkół Uroczyste otwarcie boiska w gimnazjum
Uroczyste otwarcie boiska w gimnazjum PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Gimnazjum w Rzekuniu   
piątek, 22 maja 2015 07:28, 1791 odsłon

Czwartek, 14 maja śmiało nazwać świętem sportu. Nie może być inaczej, skoro tego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością liczni goście: księża rzekuńskiej parafii, przedstawiciele samorządu szczebla powiatowego, gospodarze naszej gminy, a także gmin sąsiednich, reprezentanci instytucji i organizacji działających w gminie Rzekuń.

Uczniowie naszego gimnazjum przygotowali wiele atrakcji sportowych. Popisywali się sprawnością, umiejętnościami indywidualnymi i zespołowymi. Pierwsza część prezentacji miała miejsce w hali sportowej, po czym uczestnicy marszowym krokiem przeszli na boisko, ale zanim na nie wkroczyli, dokonano, poprzez przecięcie wstęgi, jego uroczystego otwarcia. Następnie księża poświęcili obiekt i teraz już młodzież mogła rozegrać krótkie, ale pełne emocji mecze rugby, koszykówki, piłki nożnej i ręcznej.

Dzień pełen emocji upłynął, mówiąc językiem sportowym, w sprinterskim tempie, ale zostanie zapamiętany jako kolejne bardzo ważne wydarzenie w historii szkoły.

Poprawiony: piątek, 22 maja 2015 11:52
 

Czy wiesz, że...

Urząd Gminy w Rzekuniu informuje, że w dniu 1 marca 2019 r. wnioski na dowody osobiste będą przyjmowane tylko do godz. 1130. Od 4 marca 2019 r. będzie możliwe składanie wniosków o wydanie e-dowodu.

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości