header image
Strona główna Ze szkół Przyjaciele Zippiego
Przyjaciele Zippiego PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Przedszkole w Rzekuniu   
poniedziałek, 11 lutego 2013 11:35, 1615 odsłon

Jest to międzynarodowy program Partnership for Children, które kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.

"Przyjaciele Zippiego" jest niezwykły pod tym względem, że od samego początku, był tak tworzony, aby był dostosowany do dzieci na całym świecie.

A kto kryje się pod tajemniczą nazwą Zippi???? Otóż jest to uroczy Patyczak! Jego przyjaciółmi jest grupka dziewczynek i chłopców. Występuje on w opowiadaniach, które są również uzupełnione zadaniami: rysowanie, odgrywanie ról, zabawa i wspólny śpiew.  Przeżywa on sytuacje, z którymi każde dziecko prędzej czy później spotka się w swoim dziecięcym, a potem dorosłym życiu.

Wspólnie z Zippim dzieci uczą się rozpoznawać, co człowiek czuje w konkretnej chwili, czym można go zranić i co zrobić, by tego uniknąć.

Każda sytuacja problemowa pokazuje dzieciom, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a z każdej jest właściwie kilka wyjść. Szkopuł w tym, by wybrać najlepsze i swoim wyborem nie krzywdzić innych.

 

 

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń na 100 kobiet przypada 100 mężczyzn (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości