header image
Strona główna Ze szkół Święto Niepodległości w Przedszkolu
Święto Niepodległości w Przedszkolu PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Przedszkole w Rzekuniu   
piątek, 16 listopada 2012 11:05, 1164 odsłon

Z okazji Święta Niepodległości w Przedszkolu Samorządowym w Rzekuniu odbyła się uroczysta akademia. Wszystkie dzieci w galowych strojach wyglądały odświętnie i uroczyście. Przypięte na piersi dzieci i dorosłych kotyliony w barwach narodowych oznaczały przyłączenie się do prośby Prezydenta RP, pana Bronisława Komorowskiego: "(..) Pragnąłbym, aby radość i duma w dniu 11 listopada towarzyszyła także najmłodszym obywatelom naszego kraju. Bardzo bym chciał, aby młodzi Polacy, w szkołach i przedszkolach - poprzez zabawę w robienie biało-czerwonych kotylionów - włączyli się w obchody Święta Niepodległości, a zarazem zainteresowali nim także swoje rodziny.(..)"

Cała społeczność przedszkolna odśpiewała hymn Polski ,"Mazurek Dąbrowskiego". Po nim nastąpiła część artystyczna. Dzieci z grupy IV - "Rybki", zaprezentowały montaż słowno-muzyczny.

Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego

pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały”.

Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami. Pięknym podsumowaniem występu dzieci była inscenizacja legendy o Warsie i Sawie w wykonaniu Rodziców.

 

Czy wiesz, że...

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami mogącymi wystąpić od godz. 14:24 dnia 29.08.2019 r. do godz. 20:00 dnia 01.09.2019 r.

Temperatura maksymalna może wynieść w dzień od 29 st. C do 32 st. C. Natomiast temperatura minimalna w nocy od 17 st. C do 19 st. C.

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości