header image
Strona główna Ze szkół Święto Niepodległości w Przedszkolu
Święto Niepodległości w Przedszkolu PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Przedszkole w Rzekuniu   
piątek, 16 listopada 2012 12:05, 1216 odsłon

Z okazji Święta Niepodległości w Przedszkolu Samorządowym w Rzekuniu odbyła się uroczysta akademia. Wszystkie dzieci w galowych strojach wyglądały odświętnie i uroczyście. Przypięte na piersi dzieci i dorosłych kotyliony w barwach narodowych oznaczały przyłączenie się do prośby Prezydenta RP, pana Bronisława Komorowskiego: "(..) Pragnąłbym, aby radość i duma w dniu 11 listopada towarzyszyła także najmłodszym obywatelom naszego kraju. Bardzo bym chciał, aby młodzi Polacy, w szkołach i przedszkolach - poprzez zabawę w robienie biało-czerwonych kotylionów - włączyli się w obchody Święta Niepodległości, a zarazem zainteresowali nim także swoje rodziny.(..)"

Cała społeczność przedszkolna odśpiewała hymn Polski ,"Mazurek Dąbrowskiego". Po nim nastąpiła część artystyczna. Dzieci z grupy IV - "Rybki", zaprezentowały montaż słowno-muzyczny.

Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. W ustach kolejnego

pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: ,,Kto ty jesteś? Polak mały”.

Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami. Pięknym podsumowaniem występu dzieci była inscenizacja legendy o Warsie i Sawie w wykonaniu Rodziców.

 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Mieszkańcy mogą zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie 29 761 79 61 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 lub poczta elektroniczną na adres marek.bebenek@bemarrzekun.pl.

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości