header image
Strona główna Ze szkół Zielony Dzień jako święto przyjaciół przyrody
Zielony Dzień jako święto przyjaciół przyrody PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Ewa Borkowska   
czwartek, 31 maja 2012 10:20, 1058 odsłon

20 kwietnia 2012 r. z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi i Dnia Lasu uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Rzekuniu wraz ze swoimi wychowawczyniami zorganizowali "ZIELONY DZIEŃ - jako święto przyjaciół przyrody". Tego dnia dzieci przemaszerowały w zielonych strojach z transparentami, plakatami wykonanymi wcześniej własnoręcznie ulicami Rzekunia, wznosząc ekologiczne okrzyki, śpiewając piosenki i rozdając przechodniom ulotki zachęcające do ochrony lasów. Spacer zakończył się spotkaniem z Wójtem Gminy Rzekuń, wręczając w jego ręce petycję zawierającą prośbę do mieszkańców, aby ograniczyli dewastację lasów i zielonych miejsc do odpoczynku i rekreacji.

Wójt serdecznie podziękował dzieciom i nauczycielom za zorganizowanie akcji i zachęcał do jej kontynuowania, po czym nawiązał rozmowę o ochronie lasów, zadał kilka leśnych zagadek dzieciom oraz udzielił kilku cennych wskazówek nt. zachowania się w lesie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodką niespodziankę.

To tylko jedna z wielu akcji, w której uczestniczyli uczniowie klas młodszych naszej szkoły. Wszystkie działania są ściśle związane z programem ekologicznym, który został napisany i wdrożony w roku szkolnym 2011/2012.

Pomysłodawcą i koordynatorem programu jest p. Ewa Borkowska. Nauczycielami, którzy wraz ze swoimi wychowankami przystąpili do realizacji programu ekologicznego są: Alina Czartoryska, Ewa Modzelewska, Małgorzata Napiórkowska, Agnieszka Załęska, Małgorzata Żebrowska.

 

 

Czy wiesz, że...

Awarie sieci kanalizacji sanitarnej należy zgłaszać pod nr telefonów 994 lub 29 760 32 61.

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości