header image
Strona główna Ze szkół Zielony Dzień jako święto przyjaciół przyrody
Zielony Dzień jako święto przyjaciół przyrody PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Ewa Borkowska   
czwartek, 31 maja 2012 11:20, 1110 odsłon

20 kwietnia 2012 r. z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi i Dnia Lasu uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Rzekuniu wraz ze swoimi wychowawczyniami zorganizowali "ZIELONY DZIEŃ - jako święto przyjaciół przyrody". Tego dnia dzieci przemaszerowały w zielonych strojach z transparentami, plakatami wykonanymi wcześniej własnoręcznie ulicami Rzekunia, wznosząc ekologiczne okrzyki, śpiewając piosenki i rozdając przechodniom ulotki zachęcające do ochrony lasów. Spacer zakończył się spotkaniem z Wójtem Gminy Rzekuń, wręczając w jego ręce petycję zawierającą prośbę do mieszkańców, aby ograniczyli dewastację lasów i zielonych miejsc do odpoczynku i rekreacji.

Wójt serdecznie podziękował dzieciom i nauczycielom za zorganizowanie akcji i zachęcał do jej kontynuowania, po czym nawiązał rozmowę o ochronie lasów, zadał kilka leśnych zagadek dzieciom oraz udzielił kilku cennych wskazówek nt. zachowania się w lesie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodką niespodziankę.

To tylko jedna z wielu akcji, w której uczestniczyli uczniowie klas młodszych naszej szkoły. Wszystkie działania są ściśle związane z programem ekologicznym, który został napisany i wdrożony w roku szkolnym 2011/2012.

Pomysłodawcą i koordynatorem programu jest p. Ewa Borkowska. Nauczycielami, którzy wraz ze swoimi wychowankami przystąpili do realizacji programu ekologicznego są: Alina Czartoryska, Ewa Modzelewska, Małgorzata Napiórkowska, Agnieszka Załęska, Małgorzata Żebrowska.

 

 

Czy wiesz, że...

Wójt Gminy Rzekuń zaprasza do udziału w konkursie "Najładniejsza posesja gminy Rzekuń w 2020 roku".

W inicjatywie mogą wziąć udział wszyscy właściciele prywatnych posesji z terenu gminy Rzekuń oraz użytkownicy posiadający prawo do dysponowania nieruchomością. Konkurs będzie trwał od 30 czerwca 2020 r. do 31 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy z pasją dbają o swoje ogrody i najbliższe otoczenie.

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości