header image
Strona główna Ze szkół Językowy zawrót głowy
Językowy zawrót głowy PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marek Podolak   
czwartek, 15 grudnia 2011 14:18, 2316 odsłon

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Rzekuniu obfitowały w liczne atrakcje, z których największą było nietypowe przedstawienie bajki pt. "Kopciuszek", przygotowane pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego Pana Waldemara Cymesa.

Nie dość, że uczniowie klas szóstych zaprezentowali dwie aranżacje - klasyczną i współczesną – to grali, używając trzech języków obcych. Niektóre sceny zaprezentowane zostały po włosku, inne w języku francuskim, jeszcze inne - angielskim. Tylko sporadycznie rozbrzmiewał język polski, aby najmłodsi widzowie nie zagubili się w tym językowym zawrocie głowy.

Wystrojona na czerwono publiczność uważnie śledziła spektakl, przygotowany z pomocą dwojga uczniów. Karolina Mierzejewska pierwsze lata swojego życia spędziła we Włoszech, natomiast Daniel Malanowski we Francji, toteż z powodzeniem spełniali rolę konsultantów językowych.

 

 

Czy wiesz, że...

Wójt Gminy Rzekuń zaprasza do udziału w konkursie "Najładniejsza posesja gminy Rzekuń w 2020 roku".

W inicjatywie mogą wziąć udział wszyscy właściciele prywatnych posesji z terenu gminy Rzekuń oraz użytkownicy posiadający prawo do dysponowania nieruchomością. Konkurs będzie trwał od 30 czerwca 2020 r. do 31 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy z pasją dbają o swoje ogrody i najbliższe otoczenie.

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości