header image
Strona główna Ze szkół Językowy zawrót głowy
Językowy zawrót głowy PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marek Podolak   
czwartek, 15 grudnia 2011 13:18, 2240 odsłon

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Rzekuniu obfitowały w liczne atrakcje, z których największą było nietypowe przedstawienie bajki pt. "Kopciuszek", przygotowane pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego Pana Waldemara Cymesa.

Nie dość, że uczniowie klas szóstych zaprezentowali dwie aranżacje - klasyczną i współczesną – to grali, używając trzech języków obcych. Niektóre sceny zaprezentowane zostały po włosku, inne w języku francuskim, jeszcze inne - angielskim. Tylko sporadycznie rozbrzmiewał język polski, aby najmłodsi widzowie nie zagubili się w tym językowym zawrocie głowy.

Wystrojona na czerwono publiczność uważnie śledziła spektakl, przygotowany z pomocą dwojga uczniów. Karolina Mierzejewska pierwsze lata swojego życia spędziła we Włoszech, natomiast Daniel Malanowski we Francji, toteż z powodzeniem spełniali rolę konsultantów językowych.

 

 

Czy wiesz, że...

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” informuje, iż na podstawie art. 19 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r. poz. 1167) został wyznaczony termin i miejsce składania wniosków o powierzenie grantów zgodnych z zakresem określonym w § 2 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 roku w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 (tekst jednolity Dz. U 2019 r. poz. 664 i 2023), tj. wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych, na zadania służące osiągnięciu celu projektu grantowego, zgodne z zakresem tematycznym Przedsięwzięcia LSR: ISKRA – Inicjatywy w Społecznościach Kształtujące Rozwój ich Aktywności.

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości