header image
Strona główna Ze szkół Dbamy o zdrowie i prawidłowo się odżywiamy
Dbamy o zdrowie i prawidłowo się odżywiamy PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Danuta Dąbrowska   
czwartek, 15 grudnia 2011 13:57, 954 odsłon

W ostatnim tygodniu października dzieci z Przedszkola w Rzekuniu omawiały tematykę związaną z jesienią w sadzie i na działce. Przy okazji tych tematów rozpoznawały oraz nazywały owoce i warzywa. Rozróżniały je za pomocą zmysłu wzroku, dotyku oraz smaku.

Podczas zajęć praktycznych część dzieci wykonały sałatkę jarzynową, a część dzieci zorganizowała "śniadanie mistrzów" wykonując pyszne i kolorowe kanapki. Oba zajęcia zakończyły się degustacją wykonanych przysmaków. Wszystkim bardzo smakowały.

Zapoznały się również z zasadami dbania o zdrowie. Dzieci wiedzą, że nie tylko dbanie o higienę osobistą, ale również dzięki prawidłowemu odżywianiu i ubieraniu się odpowiednio do warunków atmosferycznych, występujących w danej porze roku może czynić je zdrowe i silne.

 

Poprawiony: czwartek, 15 grudnia 2011 14:08
 

Czy wiesz, że...

Wójt Gminy Rzekuń zaprasza do udziału w konkursie "Najładniejsza posesja gminy Rzekuń w 2020 roku".

W inicjatywie mogą wziąć udział wszyscy właściciele prywatnych posesji z terenu gminy Rzekuń oraz użytkownicy posiadający prawo do dysponowania nieruchomością. Konkurs będzie trwał od 30 czerwca 2020 r. do 31 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy z pasją dbają o swoje ogrody i najbliższe otoczenie.

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości