header image
Strona główna Ze szkół Dbamy o zdrowie i prawidłowo się odżywiamy
Dbamy o zdrowie i prawidłowo się odżywiamy PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Danuta Dąbrowska   
czwartek, 15 grudnia 2011 12:57, 911 odsłon

W ostatnim tygodniu października dzieci z Przedszkola w Rzekuniu omawiały tematykę związaną z jesienią w sadzie i na działce. Przy okazji tych tematów rozpoznawały oraz nazywały owoce i warzywa. Rozróżniały je za pomocą zmysłu wzroku, dotyku oraz smaku.

Podczas zajęć praktycznych część dzieci wykonały sałatkę jarzynową, a część dzieci zorganizowała "śniadanie mistrzów" wykonując pyszne i kolorowe kanapki. Oba zajęcia zakończyły się degustacją wykonanych przysmaków. Wszystkim bardzo smakowały.

Zapoznały się również z zasadami dbania o zdrowie. Dzieci wiedzą, że nie tylko dbanie o higienę osobistą, ale również dzięki prawidłowemu odżywianiu i ubieraniu się odpowiednio do warunków atmosferycznych, występujących w danej porze roku może czynić je zdrowe i silne.

 

Poprawiony: czwartek, 15 grudnia 2011 13:08
 

Czy wiesz, że...

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” informuje, iż na podstawie art. 19 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r. poz. 1167) został wyznaczony termin i miejsce składania wniosków o powierzenie grantów zgodnych z zakresem określonym w § 2 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 roku w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 (tekst jednolity Dz. U 2019 r. poz. 664 i 2023), tj. wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych, na zadania służące osiągnięciu celu projektu grantowego, zgodne z zakresem tematycznym Przedsięwzięcia LSR: ISKRA – Inicjatywy w Społecznościach Kształtujące Rozwój ich Aktywności.

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości