header image
Strona główna Ze szkół Pomóżmy głodującym dzieciom w Afryce
Pomóżmy głodującym dzieciom w Afryce PDF Drukuj Email
Autor (źródło): SP Dzbenin   
piątek, 21 października 2011 08:49, 1266 odsłon

Dnia 27 września 2011 r. w Szkole Podstawowej im. Mieczysława Czychowskiego w Dzbeninie odbyła się akcja charytatywna pod hasłem "Pomóżmy głodującym dzieciom w Afryce". Była to odpowiedź na apel MSWiA, który decyzją nr 171/2011 zwrócił się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o zbiórkę publiczną, której celem jest przeznaczenie zebranych środków na pomoc ofiarom głodu w Afryce Wschodniej.

Cała społeczność szkolna tzn. rodzice, uczniowie i nauczyciele wykazali się wielkim zrozumieniem i wrażliwością na krzywdę ludzką.

Przybyli na uroczystość goście dali piękny przykład miłości bliźniego.

Wśród dobroczyńców nie zabrakło Pana Mariana Krupińskiego – radnego samorządu województwa mazowieckiego, radnych gminy Rzekuń: Pana W. Rogozińskiego, Pana S. Dmochowskiego, Pana K. Jastrzębskiego, Pana S. Wysockiego i Pana J. Zajkowskiego, Pani H. Napiórkowskiej – dyrektor Zakładu Obsługi Gminy w Rzekuniu, Pana K. Żebrowskiego – sekretarza Urzędu Gminy w Rzekuniu, Pana S. Jastrzębskiego – wójta Gminy Długosiodło, Pani D. Orzołek z Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzekuniu, Pani B. Pomacho – kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie, Pani B. Kulas – sołtysa wsi Kamianka oraz Pana W. Żerańskiego z miejscowości Korczaki.

Gościem specjalnym był Pan Danny Kenneth – nauczyciel języka angielskiego pochodzący z Republiki Południowej Afryki wraz z małżonką, który przybliżył dzieciom problemy, z którymi borykają się mieszkańcy Afryki.

Uczniowie przygotowali wzruszającą część artystyczną, rodzice podjęli wszystkich doskonałymi wypiekami, a przedstawiciele mediów tj. radia OKO, Kuriera Ostrołęckiego i Mojej Ostrołęki zadbali o to, by wieść o tym wydarzeniu dotarła do szerokiego grona odbiorców.

Dzięki hojności całej społeczności szkolnej oraz przybyłych gości kwota 2350,50 zł trafi na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, a następnie do potrzebujących w Afryce Wschodniej.

Słowa przytoczone przez dyrektora szkoły – Panią Małgorzatę Cichocką "Pomóż nam położyć głodowi kres – wierzymy, że to możliwe" trafiły na podatny grunt, do wrażliwych ludzkich serc.

 

Poprawiony: piątek, 21 października 2011 09:16
 

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń jest obecnie 10453 mieszkańców z czego 5234 to kobiety a 5219 mężczyźni (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości