header image
Strona główna Ze szkół Dzień Dziecka w rzekuńskim przedszkolu
Dzień Dziecka w rzekuńskim przedszkolu PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Przedszkole Samorządowe w Rzekuniu   
środa, 29 czerwca 2011 13:51, 1936 odsłon

Dzień Dziecka w rzekuńskim przedszkolu, ku wielkiej radości dzieci , rozpoczął się już 30 maja.

Podopieczni naszego przedszkola, wraz z opiekunami, pojechali na wycieczkę do skansenu w Kadzidle. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i otwartymi "buziami" słuchały opowieści przewodnika o życiu wsi z przełomu XIX i XX wieku. Oglądały także ekspozycje zagrody, w skład której wchodzą: chaty kurpiowskie, spichlerz, stodoła szerokofrontowa z wozownią, drwalnia, studnia z żurawiem, maneż (pomieszczenie do młocki kieratowej), kierat, ule, wozy, bryczki, sanie, sieczkarnie, młocarnie, żarna, krosna i inne sprzęty gospodarcze.

Olbrzymią frajdę sprawiły dzieciom warsztaty, na których własnoręcznie mogły wykonać zwierzątka z ciasta. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Około godziny 13 pełne wrażeń i uśmiechnięte dzieci wróciły do przedszkola.

1 czerwca w przedszkolu zorganizowano dla naszych przedszkolaków konkurs recytatorski wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima, festiwal piosenki i tańca oraz mnóstwo innych zabaw.

W konkursach nie było przegranych i wygranych - wszyscy otrzymali prezenty w postaci pluszaków, piłek, książeczek i słodyczy. Wszyscy wspaniale się bawili, na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia.

Mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Dziecka zapadnie naszym podopiecznym na długo w pamięci.

 

Poprawiony: środa, 29 czerwca 2011 13:57
 

Czy wiesz, że...

Mieszkańcy mogą zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie 29 761 79 61 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 lub poczta elektroniczną na adres marek.bebenek@bemarrzekun.pl.

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości