header image
Strona główna Ze szkół Dzień Ziemi 2011
Dzień Ziemi 2011 PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marek Podolak   
piątek, 06 maja 2011 10:05, 2154 odsłon

Dzień 19 kwietnia 2011 r. upłynął w Szkole Podstawowej w Rzekuniu  pod znakiem ekologii. Uczniowie zgromadzeni w hali sportowej obejrzeli prezentację ekologiczną przygotowaną przez koło ekologiczne Ekofani przy wtórze gitar koła instrumentalno-muzycznego. Oklaskiwali prezentację mody ekologicznej  oraz laureatów konkursu plastycznego "Ziemia - wyspa zielona".

Podczas uroczystości mogli też zobaczyć prezentację pszczelarską "Jak się to robi" o pszczołach i pożytkach miodu, skosztować sałatek przygotowanych przez klasy szóste oraz zmierzyć się z rowerami stacjonarnymi.

Na oczach uczniów pani Magdalena Łach przygotowała sałatki ze świeżutkich warzyw, a wylosowani spośród widzów uczniowie z apetytem je pałaszowali.

Program przygowany przez Panią Jolantę Michnowską przy współpracy innych nauczycieli obejrzeli wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz dziennikarz "Tygodnika Ostrołęckiego", który zamieścił stosowne sprawozdanie w naszym lokalnym medium.

 

Poprawiony: piątek, 06 maja 2011 12:32
 

Czy wiesz, że...

Mieszkańcy mogą zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie 29 761 79 61 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 lub poczta elektroniczną na adres marek.bebenek@bemarrzekun.pl.

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości