header image
Strona główna Ze szkół Wycieczka integracyjna do Łomży
Wycieczka integracyjna do Łomży PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Joanna Przygoda   
wtorek, 01 marca 2011 10:34, 2753 odsłon

W dniu 4 lutego 2011 r. nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Drwęczy w porozumieniu z nauczycielami Szkoły Podstawowej im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu zorganizowali dla klas 0-III obydwu szkół wycieczkę integracyjną do Łomży.

Głównym celem wycieczki był pobyt uczniów w Teatrze Lalki i Aktora i obejrzenie sztuki autorstwa Izabeli Degórskiej w reżyserii Janusz Ryl-Krystianowskiego pt.: "Bajka o szczęściu".

Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie "na żywo" z prawdziwym teatrem i aktorami, dlatego bardzo spontanicznie i żywiołowo reagowali na to co się dzieje na scenie.

Sztuka opowiadała o tym, że w ówczesnym konsumpcyjnym świecie coraz łatwiej zatracić najważniejsze dla człowieka wartości, a mianowicie miłość i przyjaźń. Dzieci przekonały się, że tylko prawdziwy przyjaciel potrafi dać prawdziwe szczęście.

Po spektaklu obyło się spotkanie z aktorami, gdzie uczniowie mieli możliwość podzielenia się swoimi odczuciami na temat obejrzanego przedstawienia, zadania pytań aktorom, dotyczących ich pracy oraz zrobienia zdjęć z aktorami, co dostarczyło im wiele emocji i głębokich przeżyć.

Po opuszczeniu teatru uczestnicy wycieczki mieli możliwość podziwiania ruchomej szopki bożonarodzeniowej w Kościele Ojców Kapucynów przy ul. Krzywe Koło. Jest to największa tego rodzaju szopka w północno-wschodniej Polsce.

W szopce porusza się prawie 50 postaci historycznych, wprawianych w ruch za pomocą systemu przekładni i specjalnych wózków. Dzieło stworzono w latach trzydziestych XX wieku (autorem był brat Pius), a odnowiono w 2007 r., pod kierunkiem artysty malarza Przemysława Karwowskiego z Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Tło akcji stanowią krajobrazy Betlejem, Asyżu, Watykanu i Łomży. Postacie to zarówno osoby duchowne, jak i świeckie, np. Mieszko I, Władysław Jagiełło, Adam Mickiewicz, Fryderyk Chopin, Jan Paweł II, Benedykt XVI, Ojciec Pio, Faustyna Kowalska, św. Franciszek, Stanisław Stefanek (biskup łomżyński) i Bruno z Kwerfurtu (patron diecezji).

Wszyscy choć zmęczeni mnóstwem wrażeń, ale w doskonałych humorach wrócili do domu.

 

Poprawiony: wtorek, 01 marca 2011 11:04
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń na 100 kobiet przypada 100 mężczyzn (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości