header image
Strona główna Ze szkół Dzień Babci i Dziadka w SP w Borawem
Dzień Babci i Dziadka w SP w Borawem PDF Drukuj Email
Autor (źródło): SP w Borawem   
piątek, 18 lutego 2011 11:39, 2366 odsłon

22 stycznia 2011 r. w Szkole Podstawowej w Borawem odbyła się akademia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas 0 – III wraz ze swoimi uczniami.

Na wstępie uroczystości pan dyrektor bardzo serdecznie i ciepło powitał zacnych gości, którzy przybyli nie tylko z Borawego, ale również z okolicznych miejscowości. Na to świąteczne spotkanie przybyło ponad 40 osób. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla swoich babć i dziadków.

 

Babcie i dziadkowie z uwagą i radością w oczach obejrzeli występy wnucząt. Następnie dzieci złożyły im życzenia i wręczyły wykonane własnoręcznie upominki.

Wszyscy goście zostali poczęstowani gorącą herbatą lub kawą oraz ciastem i owocami. W swobodnej rozmowie wyrażali wdzięczność za to świąteczne spotkanie.

Mimo śnieżycy za oknem, atmosfera była serdeczna i bardzo ciepła. Spotkania obywają się co roku i są okazją do zacieśniania więzi rodzinnych, okazywania szacunku i wdzięczności. Są też elementem współpracy i integracji szkoły ze środowiskiem lokalnym.

 

 

Czy wiesz, że...

Pięćdziesięcioro najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu spędziło wakacyjny wtorek 20 sierpnia na wycieczce w Warszawie.

Dzieci odwiedziły Teatr Syrena, gdzie miały okazję zobaczyć kulisy pracy w teatrze oraz poćwiczyć swoje zdolności aktorskie. Poznały zadania twórców przedstawienia: reżysera, scenarzysty, garderobianej, kostiumologa i wielu osób, bezpośrednio zaangażowanych w realizację spektaklu. Okazało się również, że pierwsze próby aktorskie nie są łatwe, a warsztat wymaga pracy i wielu ćwiczeń.

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości