header image
Strona główna Zakład Obsługi Gminy Informacje Przerwy w dostawie wody
Przerwy w dostawie wody PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Norbert Kolanowski   
poniedziałek, 06 czerwca 2011 14:08, 2058 odsłon

Szanowni Mieszkańcy Gminy Rzekuń,
apeluję do Państwa o oszczędne gospodarowanie wodą czerpaną z wodociągu i nie podlewanie ogródków. Posiadane przez Zakład Gospodarki Komunalnej ujęcie wody ma ograniczoną wydajność, która w okresie letnim jest niewystarczająca do zaspokojenia wszystkich potrzeb mieszkańców naszej Gminy.

Pomimo podpisanych umów i korzystania z wody dostarczanej przez ZGK w Goworowie i OPWiK wydajność systemu jest zbyt niska i wody okresowo brakuje. Podjęte przez Urząd Gminy działania – budowa nowego ujęcia – powinny rozwiązać problem definitywnie, niestety rozpoczęta inwestycja zakończy się dopiero w przyszłym roku i do tego czasu musimy wszyscy oszczędnie gospodarować posiadaną wodą.  Dlatego też, w celu zapewnienia dostępu do wody w celach przeciw pożarowych a także mieszkańcom w porze dnia kiedy jest ona najbardziej potrzebna, podjęliśmy decyzję o wstrzymywaniu dostaw w godzinach od 9.30 do 14.00 w okresach suszy. Te działanie pozwoli uzupełnić zbiorniki i zapewnić nieprzerwaną dostawę wody do godzin wieczornych a także zapewnić minimum bezpieczeństwa ppoż.

Przepraszam Państwa za zaistniałe niedogodności
Norbert Kolanowski, Kierownik ZGK w Rzekuniu

 

Historia dokumentu
08-07-2011 r., 09:49:20, Anna Wielga
  • zmiana treści.

06-06-2011 r., 15:10:27, Tomasz Majewski, archiwum
  • zmiana tekstu wstępnego,
  • zmiana treści.

Poprawiony: piątek, 08 lipca 2011 09:49
 

Czy wiesz, że...

Mieszkańcy mogą zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie 29 761 79 61 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 lub poczta elektroniczną na adres marek.bebenek@bemarrzekun.pl.

Naszą witrynę przegląda teraz 107 gości