header image
Strona główna Z Gminy Dostępność usług rehabilitacyjnych wsparciem seniorów z gminy Rzekuń
Dostępność usług rehabilitacyjnych wsparciem seniorów z gminy Rzekuń PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
środa, 30 listopada 2022 16:47

„Dostępność usług rehabilitacyjnych wsparciem seniorów z gminy Rzekuń” to tytuł projektu, w ramach którego Gmina Rzekuń otrzymała grant w wysokości 20 tys. zł. na zakup sprzętu do rehabilitacji seniorów. Zakupiony sprzęt wykorzystany jest w elektroterapii, laseroterapii oraz terapii ultradźwiękami. Zabiegi te skutecznie zwalczają dolegliwości bólowe oraz przyspieszają procesy gojenia urazów. Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Zabiegi z elektroterapii, laseroterapii i terapii ultradźwiękami bez wątpienia przyczynią się do poprawy jakości życia seniorów.

Laseroterapia należy do najskuteczniejszych zabiegów przeciwzapalnych. Z powodzeniem stosuje się ją w leczeniu wielu schorzeń np: przy nerwobólach, mięśniobólach, a także zmianach zwyrodnieniowych i zespole cieśni nadgarstka. 

Ultradźwięki zmniejszają dolegliwości bólowe oraz łagodzą stany przeciwzapalne. Zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków przyspieszają gojenie ran, zwiększają rozciągliwość tkanki łącznej, pobudzają tkanki do regeneracji, działają rozluźniająco na mięśnie. Terapię stosuje się chociażby w przypadkach zwłóknienia mięśni i przykurczach.

Elektroterapia ma działanie przeciwbólowe. Zmniejsza napięcie mięśni, przyspiesza regenerację tkanek oraz wchłanianie się obrzęków. 

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. 

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

 

 

alt

Poprawiony: piątek, 09 grudnia 2022 09:07
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Małżeństwa z gminy Rzekuń, które przeżyły ze sobą 50 i 25 lat, świętowały jubileusze złotych i srebrnych godów. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz Krzysztof Górski. Dalsza część miała miejsce w sali bankietowej, gdzie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Wójt Gminy Rzekuń dokonał aktu dekoracji medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" pary, które od pół wieku trwają przy złożonej sobie przysiędze.

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości