header image
Strona główna Z Gminy Rzekuń powitał lato!!!
Rzekuń powitał lato!!! PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Urząd Gminy w Rzekuniu   
poniedziałek, 27 czerwca 2022 11:54

W upalną czerwcową niedzielę mieszkańcy gminy Rzekuń, a także goście z regionu, uroczyście powitali lato. Wszystko za sprawą festynu rodzinnego, który został zorganizowany przy ul. Miłej w Rzekuniu i dostarczył uczestnikom wielu atrakcji oraz pozytywnych emocji. Wydarzenie zostało przygotowane zarówno z myślą o dorosłych, jak i o dzieciach. Była to dobra okazja, by lokalna społeczność, jak i przyjezdni z innych miejscowości, mogli się spotkać, spędzić niedzielne popołudnie aktywnie i ciekawie.

Program imprezy był niezwykle napięty. Festyn zapoczątkował 11 zlot pasjonatów starej motoryzacji, widzowie mogli podziwiać wyjątkowe pojazdy, które mają w sobie niezwykły element wspomnień, wiele osób z pewnością pamięta czasy świetności tych środków transportu. Można było też zobaczyć fascynującą paradę aut i motocyklów, jaką przygotowała grupa pasjonatów. Z kolei dzieci z wielkim zainteresowaniem wykazywały się w konkursie plastycznym pod hasłem "Stary samochód, stary motocykl". Wydarzeniu towarzyszyły stoiska Kół Gospodyń Wiejskich ze smacznymi, regionalnymi potrawami i ciastami, które pomagały w zbiórce charytatywnej dla potrzebujących dzieci z gminy Rzekuń. Na najmłodszych czekały takie atrakcje jak: dmuchane zjeżdżalnie, rozgrywki sportowe, animacje, malowanie buziek, balonowe zoo oraz słodka wata cukrowa.

Druga część imprezy rozpoczęła się występem kabaretu Koń Polski, który swoim spektaklem rozbawił obecnych aż do łez. Nie zabrakło też koncertów. Publiczność usłyszała takie zespoły jak MADMA, Motive czy uczestniczkę The Voice Senior Larysę Tsoy. Gwiazdą wieczoru był popularny zespół Power Play! Do końca festynu publiczność bawiła się przy muzyce DJ Feekey.

Dziękujemy za tak liczne przybycie! Dziękujemy sponsorom, pracownikom jednostek gminnych i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tak wspaniałego wydarzenia. Było naprawdę super!

Organizatorzy wydarzenia: Wójt Gminy Rzekuń, Urząd Gminy w Rzekuniu, Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu, Zakład Obsługi Gminy w Rzekuniu. Współorganizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

         

Poprawiony: poniedziałek, 27 czerwca 2022 14:42
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Uprzejmie informujemy Mieszkańców i interesantów, że w dniu 22 grudnia 2021 roku (środa) stanowiska do spraw podatków Referatu Finansowego będą czynne do godziny 13:00, ze względu na sytuację kadrową. Informujemy również, że wnioski oraz deklaracje podatkowe i informacje podatkowe będzie można złożyć na biurze podawczym.

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości