header image
Strona główna Z Gminy Ponad 2 mln złotych dofinansowania dla gminy Rzekuń
Ponad 2 mln złotych dofinansowania dla gminy Rzekuń PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Renata Barszcz   
czwartek, 05 maja 2022 00:00

Szkoła Podstawowa w Ołdakach, a także remizy OSP w Borawem, Kamiance i Rzekuniu - to budynki użyteczności publicznej w gminie Rzekuń, które wkrótce przejdą termomodernizację. Samorząd na realizację tych zadań otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 071 942,50 zł z zarządu województwa mazowieckiego. Część prac budowlanych już się rozpoczęła.

W Borawem ocieplono ściany zewnętrzne i stropy. Wymieniono okna i drzwi. Ponadto zamontowano pompę ciepła oraz panele fotowoltaiczne. Natomiast w Kamiance zainstalowano kocioł gazowy i pompę ciepła, ocieplono strop, ściany zewnętrzne, podłogi oraz wymieniono drzwi i okna. Wkrótce podobne prace termomodernizacyjne obejmujące m.in. ocieplenie ścian, a także wymianę okien i drzwi zostaną przeprowadzone także w OSP w Rzekuniu.

Nowy wygląd będzie miała też Szkoła Podstawowa w Ołdakach. Placówka zyskuje elewację i podbitkę okapową czy podłogi na poddaszu użytkowym. Wymieniono także stolarkę zewnętrzną okienną i drzwiową oraz orynnowanie.

Powyższe zadania realizowane są w ramach RPO WM 2014-2020 pn. „Termomodernizacja budynków OSP Borawe, Kamianka i Rzekuń oraz Szkoły Podstawowej w miejscowości Ołdaki na terenie gminy Rzekuń”. Jego całkowita wartość to: 3 241 248,06 zł. Kwota dofinansowania to: 2 071 942,50 zł.


Poprawiony: środa, 01 czerwca 2022 09:42
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...


Naszą witrynę przegląda teraz 101 gości