header image
Strona główna Z Gminy I Gminny Hubertus za nami
I Gminny Hubertus za nami PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
środa, 10 listopada 2021 14:49

I Gminny Hubertus - Rzekuń 2021 odbył się 6 listopada br. przy świetlicy wiejskiej w Ławach. Przygotowano pokaz sprawności kawaleryjskiej we władaniu białą bronią (lancą i szablą), pokaz skoków przez przeszkody, konkurs potęgi skoku oraz konkurs sprawnościowy z udziałem publiczności i ułanów.

Głównym punktem uroczystości była gonitwa św. Huberta za lisem. Zwycięzcą konkurencji został Łukasz Nienałtowski na koniu Balu.

- Mam nadzieję, że Hubertus na stałe wpisze się w kalendarz imprez gminy Rzekuń i każdego roku jesienią będziemy spędzać wspólnie czas na polach ławskich w znakomitym towarzystwie. Podczas pierwszej edycji uroczystości nie zabrakło atrakcji dla wszystkich, którzy kochają konie. To wspaniałe, że wzięło w niej udział aż trzydzieści wierzchowców. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację przedsięwzięcia, a szczególnie Panu Edwardowi Kowalskiemu, prezesowi Stowarzyszenia Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce - powiedział wójt Bartosz Podolak.

Impreza zakończyła się dekoracją koni, a także wręczeniem nagród. Nie zabrakło wojskowej grochówki oraz śpiewania ułańskich piosenek przy ognisku. Organizatorami byli Wójt Gminy Rzekuń oraz Stowarzyszenie Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich.

 

  
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Zalecenia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego dla kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli

{BIP-11192-Zalecenia_GIS_k__pieliska.pdf}

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości