header image
Strona główna Z Gminy Zlot pasjonatów starej motoryzacji w Rzekuniu
Zlot pasjonatów starej motoryzacji w Rzekuniu PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Renata Barszcz   
poniedziałek, 06 września 2021 09:37

Na placu przed Szkołą Podstawową w Rzekuniu już po raz dziesiąty zorganizowane zostało Rzekuńskie Spotkanie Sympatyków Starej Motoryzacji „Oldtimer”. Mieszkańcy gminy i goście z sąsiednich miejscowości mogli  podziwiać piękne, zabytkowe pojazdy dwu- i czterokołowe, które mają bogatą historię i wciąż robią ogromne wrażenie.

Podczas tegorocznej edycji „Oldtimera” również nie zabrakło pokazów i licznych atrakcji. Na dorosłych i młodzież czekały m.in. inscenizacja wypadku drogowego, pokaz techniki ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy  przedmedycznej, prezentacja starych pojazdów, konkurencje dla zmotoryzowanych, a na dzieci - zabawy, konkursy z nagrodami i kolorowy dmuchaniec. Maluchy mogły również od środka obejrzeć wóz strażacki i radiowóz  policyjny, co sprawiło im dużo radości.

- Rzekuńskie Spotkanie Sympatyków Starej Motoryzacji „Oldtimer” to wydarzenie, które na dobre wpisało się w kalendarz gminnych imprez plenerowych. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i gromadzi  pasjonatów oraz właścicieli zabytkowych pojazdów z różnych stron naszego regionu - podkreśla Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń.

Uczestnicy zlotu mogli także obejrzeć wyjątkową wystawę motocykli, które wykonał Pan Tomasz, członek grupy Salamandra.


Poprawiony: poniedziałek, 06 września 2021 10:50
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...


Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości