header image
Strona główna Z Gminy Trwa plener rzeźbiarski w Ławach
Trwa plener rzeźbiarski w Ławach PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Renata Barszcz   
wtorek, 31 sierpnia 2021 11:32

Rozpoczęła się druga edycja Pleneru Rzeźbiarskiego, który tym razem został zorganizowany w Ławach, na terenie świetlicy wiejskiej. Tegoroczne wydarzenie przebiega pod hasłem "Legendy zaklęte w drewnie - od świętych patronów do bohaterów lokalnej historii".

Plener Rzeźbiarski to prawdziwa gratka dla miłośników drewnianego rękodzieła. Przez pięć dni, od poniedziałku do piątku, artyści stopniowo będą wyczarowywać prawdziwe perełki - powstaną m.in. sylwetki świętych i patronów.

Wydarzeniu towarzyszą również warsztaty - międzypokoleniowe i kulinarne.

Przedsięwzięcie jest współorganizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Urząd Gminy w Rzekuniu i Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzekuniu.Poprawiony: wtorek, 31 sierpnia 2021 12:20
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

W niedzielę 26 lipca 2020 r. odbył się odpust ku czci św. Anny w Kamiance. Ta największa impreza w naszej gminie w tym roku była trochę inna. Przede wszystkim miała charakter duchowy. Odprawiona została msza św., po której przeszła uroczysta procesja wokół kościoła. Nie zabrakło też straganów z drobnymi upominkami.

Naszą witrynę przegląda teraz 89 gości