header image
Strona główna Z Gminy W hołdzie marynarzom i ułanom
W hołdzie marynarzom i ułanom PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Renata Barszcz   
czwartek, 26 sierpnia 2021 13:50

Mieszkańcy gminy Rzekuń oddali hołd marynarzom i ułanom poległym na ziemi rzekuńskiej w 1920 roku. Uroczystości patriotyczne rozpoczęły się od wprowadzenia pocztów sztandarowych do kościoła w Rzekuniu, w którym odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny i poległych żołnierzy. Po nabożeństwie wciągnięto flagę państwową na maszt. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli na cmentarz parafialny. Tam odczytany został apel pamięci, a na mogiłach żołnierskich złożono kwiaty. Oddana została również salwa honorowa.

W święcie uczestniczyli m.in. Jan Śliwka - Generał Broni, I Zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, a także generałowie, kontradmirałowie, komandorzy, pułkownicy, reprezentanci Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte z Gdyni, Inspektora Marynarki Wojennej, 3 Flotylli Okrętów w Gdyni, Centrum Operacji Morskich, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie, Komendy Uzupełnień w Ostrołęce, parlamentarzyści i przedstawiciele Marszałka Adama Struzika, Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki, radni powiatu ostrołęckiego, Aneta Gutowska-Grucelska, sekretarz Miasta Ostrołęka, radni miasta, radni gminy Rzekuń z przewodniczącą Małgorzatą Żebrowską, przedstawicieli służb mundurowych: Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, Nadleśnictwa w Ostrołęce, Zakładu Karnego w Przytułach Starych, Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Rzekuń, dyrektorzy i kierownicy instytucji, organizacji i stowarzyszeń z terenu gminy Rzekuń, członkowie Ligi Morskiej i Rzecznej, sołtysi i mieszkańcy gminy Rzekuń.


Poprawiony: czwartek, 26 sierpnia 2021 15:17
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Zarządzeniem Nr 322 Prezesa Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wprowadza się pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP, dotyczący cyberprzestrzeni, na obszarze całego kraju. Stopień alarmowy obowiązuje od niedzieli 5 grudnia 2021 r. (od godz. 23:59) do piątku 10 grudnia 2021 r. (do godziny 23:59).

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości