header image
Strona główna Z Gminy Piknik kawaleryjski z wysoką frekwencją
Piknik kawaleryjski z wysoką frekwencją PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
poniedziałek, 02 sierpnia 2021 15:24

IV Piknik Kawaleryjski odbył się w sobotę 31 lipca br. przy świetlicy wiejskiej w Ławach. Na przybyłych gości czekała moc atrakcji. Impreza nie mogła obyć się bez pokazu jazdy konnej, zabaw dla dzieci oraz wspólnej zabawy. Piknik Kawaleryjski rozpoczął się odczytem historycznym na temat 5. Pułku Ułanów Zasławskich przygotowany przez Panią Wiesławę Gałkę. Następnie uczestnicy mogli zobaczyć pokaz kawaleryjskiej jazdy konnej.

Nie zabrakło wspólnej biesiady, kiełbasek z grilla, bigosu i grochówki. Czas umilały mieszkańcom występy. Wydarzenie przyciągnęło wielu sympatyków koni, jazdy konnej i ułańskich klimatów. Dzięki Stowarzyszeniu Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich piknik, jak co roku, odbył się w iście kawaleryjskim duchu. Serdecznie podziękowania dla Pana Dariusza Olecha oraz Rady Sołeckiej Wsi Ławy za zorganizowanie pikniku. Całą uroczystość wsparła Gmina Rzekuń.Poprawiony: poniedziałek, 02 sierpnia 2021 15:50
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Szanowni Państwo,

Powiat Ostrołęcki przystąpił do opracowania Planu Rozwoju Lokalnego Powiatu Ostrołęckiego na lata 2021-2024. W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, w ramach konsultacji społecznych.

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości