header image
Strona główna Z Gminy Majowe święta - wywieśmy flagi!
Majowe święta - wywieśmy flagi! PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Bartosz Podolak, Wójt Gminy Rzekuń   
piątek, 30 kwietnia 2021 11:10

Szanowni Państwo,

Dzięki pokoleniom Polaków, którzy walczyli o niepodległą Ojczyznę, mamy dziś przywilej żyć spokojnie w wolnym kraju. W dobie ciągłego pośpiechu i wielu codziennych spraw nie zapominajmy o naszej historii oraz bohaterach, którym zawdzięczamy odrodzenie Polski.

W związku ze zbliżającym się Świętem Pracy, Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy oraz rocznicą akcesji Polski do Unii Europejskiej (1 maja), Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja), a także Świętem Konstytucji 3 Maja (3 maja) gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców Naszej Gminy do wywieszania flag państwowych na swoich domach, zakładach pracy, instytucjach.

Niech te majowe dni będą nie tylko okazją do rodzinnego wypoczynku, ale również szczególnym czasem na wyrażenie naszego patriotyzmu oraz przywiązania do barw narodowych.

Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!
                                                                                                                       Bartosz Podolak
                                                                                                                    Wójt Gminy Rzekuń

Poprawiony: piątek, 30 kwietnia 2021 11:50
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

W niedzielę 26 lipca 2020 r. odbył się odpust ku czci św. Anny w Kamiance. Ta największa impreza w naszej gminie w tym roku była trochę inna. Przede wszystkim miała charakter duchowy. Odprawiona została msza św., po której przeszła uroczysta procesja wokół kościoła. Nie zabrakło też straganów z drobnymi upominkami.

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości