header image
Strona główna Z Gminy Komunikat w sprawie uroczystości "W Hołdzie Marynarzom i Ułanom Poległym na Ziemi Rzekuńskiej w 1920 roku"
Komunikat w sprawie uroczystości "W Hołdzie Marynarzom i Ułanom Poległym na Ziemi Rzekuńskiej w 1920 roku" PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak   
czwartek, 20 sierpnia 2020 08:00

Szanowni Państwo,

w najbliższy weekend w Rzekuniu odbędą się uroczystości „W Hołdzie Marynarzom i Ułanom Poległym na Ziemi Rzekuńskiej w 1920 roku”.

Z uwagi na epidemię koronawirusa COVID-19 w Polsce, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, podjęliśmy decyzję o odwołaniu inscenizacji historycznej, pokazów kawaleryjskich oraz innych atrakcji plenerowych, które każdego roku przyciągają miłośników historii i wojska. Tegoroczne święto będzie miało charakter religijny i patriotyczny.

W sobotę 22 sierpnia o godzinie 13.00 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Gminy, podczas której radni rozpatrzą uchwałę dotyczącą wzniesienia Pomnika Marynarzom i Ułanom Poległym na Ziemi Rzekuńskiej w 1920 roku w miejscowości Rzekuń. Z kolei w niedzielę o godz. 11.50 przed kościołem pw. Najświętszego Serca Jezusowego nastąpi wciągnięcie flagi państwowej na maszt, wprowadzenie pocztów sztandarowych do świątyni oraz msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie odbędzie się przemarsz na cmentarz parafialny, złożenie kwiatów na mogiłach żołnierskich oraz odczytanie Apelu Pamięci. Tym podniosłym akcentem zakończymy uroczystości.

Niestety, w naszym kraju utrzymuje się stały, wysoki wzrost zachorowań na COVID-19. To sprawia, że jako samorząd musimy działać bardzo ostrożnie, ograniczając maksymalnie ryzyko rozprzestrzenia się wirusa. Dlatego prosimy mieszkańców o zrozumienie i uszanowanie naszej decyzji o ograniczeniu obchodów ww. święta.

Z wyrazami szacunku

Bartosz Podolak
Wójt Gminy Rzekuń

Poprawiony: czwartek, 20 sierpnia 2020 08:05
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Mieszkańcy mogą zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie 29 761 79 61 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 lub poczta elektroniczną na adres marek.bebenek@bemarrzekun.pl.

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości