header image
Strona główna Z Gminy Informacja dotycząca wydarzeń plenerowych w gminie Rzekuń
Informacja dotycząca wydarzeń plenerowych w gminie Rzekuń PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak   
środa, 22 lipca 2020 13:54
Szanowni Państwo,
każdego dnia z wielką uwagą i troską obserwujemy sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym kraju. Dotychczasowe doświadczenia pokazały samorządom, że w walce z chorobą najważniejsze są działania prewencyjne. Bez wątpienia należy do nich przestrzeganie zasad higieny oraz zachowywanie dystansu społecznego, a tym samym unikanie zgromadzeń o charakterze masowym. Dlatego - mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców - postanowiłem podjąć niełatwą decyzję o odwołaniu dwóch imprez plenerowych, które co roku organizowane są na terenie naszej gminy.

Tegoroczny odpust Św. Anny, który odbywał się w Kamiance i przyciągał tłumy, tym razem będzie miał charakter jedynie religijny tzn. odprawiona zostanie uroczysta msza św. w Kaplicy św. Anny. Wszelkie koncerty, konkursy i zabawa taneczna nie będą współorganizowane przez Urząd Gminy w Rzekuniu. Nie odbędzie się również wydarzenie kulturalne pn. „Świnia kontra Dzik” w Przytułach Starych.

Wielu ekspertów alarmuje, że w naszym kraju utrzymuje się stały, wysoki wzrost zachorowań na COVID-19. To sprawia, że jako samorząd musimy działać bardzo ostrożnie, ograniczając maksymalnie ryzyko rozprzestrzenia się wirusa. Ponadto według opinii polskich wirusologów cały czas istnieje ryzyko, że druga fala epidemii może pojawić się jesienią, dlatego prosimy Mieszkańców o zrozumienie i uszanowanie naszej decyzji o odwołaniu ww. imprez. Trzeba działać konsekwentnie i solidarnie. Wierzymy, że jest to najlepszy sposób, aby przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas.

Z wyrazami szacunku,
Bartosz Podolak
Wójt Gminy Rzekuń
Poprawiony: środa, 22 lipca 2020 14:14
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...


Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości