header image
Strona główna Z Gminy Program wsparcia dla potrzebujących mieszkańców
Program wsparcia dla potrzebujących mieszkańców PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak   
sobota, 14 marca 2020 16:39


Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak uruchomił program wsparcia dla potrzebujących mieszkańców. Seniorzy, osoby samotne lub niepełnosprawne, które nie są w stanie samodzielnie zrobić podstawowych zakupów spożywczych oraz higienicznych i nie mają bliskich, którzy mogliby im w tym pomóc, mogą skorzystać ze wsparcia pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzekuniu.

Osoby potrzebujące mogą dzwonić w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 8.00 - 15.00 pod nr telefonu: 29 761 73 95 lub w godz. 15.00 - 18.00 pod nr tel. 796 196 806.
Zakupy będą dokonywane w sklepach spożywczych zlokalizowanych na terenie gminy Rzekuń, a dostawy odbywać się będą we wtorki, czwartki i soboty. Uwaga! Za zakupy płaci osoba zainteresowana na podstawie faktury wystawionej przez dany sklep, która zawiera imię, nazwisko i adres osoby zamawiającej ww. artykuły spożywcze i higieniczne.

Mieszkańcy, które chcą skorzystać z tej formy wsparcia wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych tj. imię nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu.
Aby dotrzeć do jak najszerszego grona seniorów, osób samotnych i niepełnosprawnych Urząd Gminy Rzekuń przygotował plakat z numerami telefonów, z których mogą korzystać osoby potrzebujące. Zachęcamy do rozpropagowania grafiki wśród znajomych. Prosimy również o zapoznanie się z Regulaminem usługi.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do rodzin seniorów i osób niepełnosprawnych o zapewnienie swoim bliskim szczególnej opieki oraz zaopatrzenie ich w niezbędne produkty spożywcze i higieniczne. W przypadku osób samotnych zachęcamy też do wzajemnej pomocy sąsiedzkiej.

regulamin_zakupy.pdf

Poprawiony: sobota, 14 marca 2020 17:10
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń na 100 kobiet przypada 100 mężczyzn (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości