header image
Strona główna Z Gminy Projekt OKO NA PTAKA w gminie Rzekuń
Projekt OKO NA PTAKA w gminie Rzekuń PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
środa, 25 września 2019 13:44

Gmina Rzekuń została laureatem konkursu "WzMOCnij swoje otoczenie" organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 20 tys. zł, samorząd realizuje projekt pn."Oko na ptaka", który skierowany jest do przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. 

Grant pozwoli na zakup materiałów dydaktycznych w obszarze edukacji przyrodniczej dla najmłodszych. Będą to m.in. zestawy do monitorowania ptaków online, telewizory, czy duże budki lęgowe. Dzięki projektowi uczniowie szkoły podstawowej oraz przedszkola w Rzekuniu będą mogli obserwować przyrodę, poznawać podstawowe gatunki ptaków, ich miejsca zamieszkania i zwyczaje.

- Cieszymy się, że projekt "Oko na ptaka" będzie realizowany na terenie Naszej Małej Ojczyzny. Zakupiony sprzęt do monitorowania ptaków, budek i karmników bez wątpienia przyczyni się do rozwoju edukacji przyrodniczej wśród dzieci i młodzieży. Udział w tego typu przedsięwzięciu wzbogaci wiedzę i rozwinie pasje przyrodnicze najmłodszych. Zdobytymi  umiejętnościami będą mogli dzielić się ze swoimi rodzicami, opiekunami, dziadkami - mówi Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń.

Konkurs "WzMOCnij swoje otoczenie" to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i  kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, a wszystko po to, aby promować inicjatywy społeczne, które zostawią po sobie pozytywny i długotrwały ślad.

Więcej informacji o działalności PSE można znaleźć na stronie raport.pse.pl.


Poprawiony: czwartek, 26 września 2019 13:35
 

Czy wiesz, że...

Awarie sieci kanalizacji sanitarnej należy zgłaszać pod nr telefonów 994 lub 29 760 32 61.

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości