header image
Strona główna Z Gminy Kurier Mazowiecki o ścieżkach edukacyjnych w gminie Rzekuń
Kurier Mazowiecki o ścieżkach edukacyjnych w gminie Rzekuń PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Kurier Mazowiecki   
piątek, 02 sierpnia 2019 13:51

Ścieżki edukacyjne są pomysłem nie tylko do odkrywania i poznawania przyrody. Teraz będą też częścią kompleksu naukowo-sportowego w gminie Rzekuń. Podczas spaceru najmłodsi mieszkańcy będą m.in. poznawać życie pszczół i podpatrywać pracę pszczelarzy - informuje „Kurier Mazowiecki”.

Na terenie gminy powstaną trzy ścieżki: w Laskowcu, Dzbeninie i Rzekuniu. Znajdą się tu tablice z informacjami m.in. o gatunkach ptaków, odmianach grzybów i pszczół. W planach jest też galeria budek lęgowych czy ekspozycja „Ptasie mieszkania”. Będzie można też wziąć udział w warsztatach edukacyjnych i dowiedzieć się więcej o ochronie środowiska czy segregacji odpadów.

Budowa ścieżek ma na celu aktywizowanie mieszkańców gm. Rzekuń, podniesienie ich świadomości ekologicznej w warunkach terenowych, kształtowanie postaw proekologicznych i poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego.

Na realizację inwestycji samorządowi Rzekunia udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 80 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W planach jest również budowa tężni solankowej oraz obiektu typu pumptrack. Wszystko złoży się na strefę edukacyjno-sportową, z której będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy gminy, ale całego powiatu ostrołęckiego.Poprawiony: piątek, 02 sierpnia 2019 14:53
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Awarie sieci kanalizacji sanitarnej należy zgłaszać pod nr telefonów 994 lub 29 760 32 61.

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości