header image
Strona główna Z Gminy "Kreatywni technolodzy 3D - II edycja" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzekuniu
"Kreatywni technolodzy 3D - II edycja" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzekuniu PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Grażyna Majkowska   
piątek, 02 sierpnia 2019 12:24

Po raz kolejny w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzekuniu odbyły się warsztaty programowania i druku 3D o nazwie  "Kreatywni technolodzy 3D - II edycja". Podczas zajęć uczestnicy opanowali podstawy programowania, kodowania oraz modelowania 3D. Uczyli się, jak rozwijać wyobraźnię przestrzenną, jak tworzyć projekty, być kreatywnym. Zapoznali się z nowoczesnym sprzętem, korzystali z warsztatów edukacyjnych, które ukierunkują ich zainteresowania, wskażą zastosowanie w wielu branżach oraz pomogą w wyborze zawodu przyszłości.

Projekt był realizowany w rzekuńskiej bibliotece w wakacyjne lipcowe soboty. Zajęcia odbyły się również dla czytelników filii bibliotecznej w Laskowcu na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. Łącznie skorzystało z nich 40 osób.

Realizacja warsztatów była możliwa dzięki V edycji programu Tesco  "Decydujesz, pomagamy". Dzięki głosom klientów Tesco Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu zajęła II miejsce i otrzymała czek o wartości 3000 złotych na przeprowadzenie swojego projektu.

W czasie zajęć uczestnicy korzystali ze stanowisk komputerowych oraz drukarki 3D, które są w Lokalnym Centrum Kompetencji Mazowszanie, mającym swoją siedzibę w GBP w Rzekuniu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na nasz projekt oddali w Tesco swój głos i zapraszamy do odwiedzin czytelniczych.


Poprawiony: piątek, 02 sierpnia 2019 13:30
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Mieszkańcy mogą zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie 29 761 79 61 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 lub poczta elektroniczną na adres marek.bebenek@bemarrzekun.pl.

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości