header image
Strona główna Z Gminy Tłumy na odpuście ku czci św. Anny w Kamiance
Tłumy na odpuście ku czci św. Anny w Kamiance PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
poniedziałek, 29 lipca 2019 13:53

Tłumy przybyły w niedzielę 28 lipca do Kamianki, aby wziąć udział w odpuście ku czci św. Anny. Wydarzenie rozpoczęło się mszą św., po której przeszła uroczysta procesja. Chór oraz reprezentacja ułanów na koniach i strażaków nadały obchodom podniosłego charakteru, a całości dopełniła liczna obecność mieszkańców gminy Rzekuń oraz powiatu Ostrołęckiego. Wśród nich nie brakowało rodzin, również tych wielopokoleniowych.

Po nabożeństwie na uczestników odpustu czekało mnóstwo atrakcji. Były konkursy z nagrodami, pływanie motorówką po Narwi, przejażdżki konne, dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych, loterie, a także stoiska gastronomiczne i kramy z upominkami. Wśród wystawców znalazła się m.in. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce.

Na rozstawionej na polanie scenie wystąpiły gwiazdy muzyki disco polo. Publiczność do wspólnej zabawy zaprosił m.in. Jacek Gwiazda. Po występie artysty rozstrzygnięty został konkurs Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, w którym główną nagrodę - a był nią  rower - zdobyła mieszkanka gminy Czerwin. Następnie na scenie zaprezentowała się Królowa Disco - Ilona Świąder.

Gwiazdą wieczoru tegorocznego wydarzenia był zespół Milano. Publiczność tańczyła do największych hitów grupy, takich jak „Baśka Barbara”, „Bajka (Sialalajka), „O Tobie, Kochana” czy „Serce to nie sługa”. Całość zakończyła się zabawą taneczną do późnych godzin wieczornych.

Odpust w Kamiance to jedna z największych tego typu imprez w powiecie ostrołęckim i Gminie Rzekuń.

                                                                 


Poprawiony: poniedziałek, 29 lipca 2019 14:36
 

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń na 100 kobiet przypada 100 mężczyzn (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości