header image
Strona główna Z Gminy "Wakacje z Biblioteką" - podsumowanie akcji
"Wakacje z Biblioteką" - podsumowanie akcji PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Grażyna Majkowska   
piątek, 19 lipca 2019 10:38

Najmłodsi czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu w pierwszych dniach wakacji licznie wzięli udział w akcji: „Wakacje z Biblioteką”. Miała ona na celu zachęcenie dzieci do czynnego i aktywnego spędzania czasu wolnego w grupie rówieśników z książką w tle.

Warsztaty trwały dwa tygodnie: od 24 czerwca do 5 lipca. Ponieważ biblioteka to zbiory książek i czasopism, swą ofertę organizatorzy codziennie zaczynali od zaproszenia do czytania.

Poza możliwością wypożyczenia książek do domu i wspólnego rodzinnego czytania, dzieci przy każdej okazji przeglądały książki i czasopisma znajdujące się w bibliotece.

Bibliotekarze w placówce głównej oraz w filiach bibliotecznych w Borawem i w Laskowcu zrealizowali bogatą ofertę warsztatów. Uczestnicy letnich spotkań brali udział w zajęciach związanych z książką, rozwijali zdolności plastyczne, wykonując prace z wykorzystaniem różnych technik: quiling, decoupage, pastele. Wytężali umysły przy rozwiązywaniu zagadek, labiryntów, krzyżówek czy rebusów. Był również czas na kulinaria, edukacyjne gry komputerowe, planszowe oraz wycieczki.

Z okazji Dnia Dziecka, choć już w wakacje, odbyła się wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Łomży, w którym pięćdziesięcioro dzieci obejrzało przedstawienie, nawiązujące do legendy łomżyńskiej pt.: "Zaczarowany jeleń". Nowoczesne lalki - bohaterowie spektaklu - zachwyciły widzów formą i grą zrealizowaną przez aktorów. W Łomży uczestnicy wycieczki podziwiali również niesamowity świat przyrody w "Papugarni" oraz rozwijali umiejętności sportowe w Parku Trampolin Jump6.

Atrakcji nie zabrakło również podczas kolejnych dni akcji, bowiem dzieci uczestniczyły w warsztatach pizzy w New York Pizza, obejrzały wystawę o bartnictwie w Muzeum Kultury Kurpiowskiej, korzystały z ostrołęckiego basenu oraz kinowego poranka z "Królową Śniegu".

Dzieci, które brały udział w warsztatach miały okazję twórczo spędzić wolny czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności plastyczne, a przy tym dobrze się bawić. Jak co roku czas spędzony na zabawie i nauce w bibliotece cieszył się dużym zainteresowaniem. Z "Wakacji z Biblioteką" skorzystało 65 czytelników.

Akcja została dofinansowana przez Gminę Rzekuń. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miło spędzony czas. Jednocześnie zapraszamy do korzystania z zasobów bibliotek przez cały okres wakacyjny.


Poprawiony: piątek, 19 lipca 2019 10:49
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Wójt Gminy Rzekuń zaprasza do udziału w konkursie "Najładniejsza posesja gminy Rzekuń w 2020 roku".

W inicjatywie mogą wziąć udział wszyscy właściciele prywatnych posesji z terenu gminy Rzekuń oraz użytkownicy posiadający prawo do dysponowania nieruchomością. Konkurs będzie trwał od 30 czerwca 2020 r. do 31 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy z pasją dbają o swoje ogrody i najbliższe otoczenie.

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości