header image
Strona główna Z Gminy Umowa na dofinansowanie ścieżek edukacyjnych podpisana
Umowa na dofinansowanie ścieżek edukacyjnych podpisana PDF Drukuj Email
Autor (źródło): WFOŚiGW   
piątek, 28 czerwca 2019 09:02

Wójt gminy Bartosz Podolak podpisał umowę dotyczącą otrzymania przez samorząd wsparcia finansowego na budowę ścieżek edukacyjnych w Rzekuniu, Laskowcu i Dzbeninie.

Inwestycje będą realizowane w ramach ″Zadania z zakresu edukacji ekologicznej″ i zostaną dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 80 000 złotych.

Budowa ścieżek będzie polegać na wytyczeniu, zakupie i montażu elementów niezbędnych do utworzenia tras edukacyjnych na terenie gminy. Tablice zostaną zamontowane w Rzekuniu przy ul. ks. Mariana Skłodowskiego, w Laskowcu przy ul. Długiej, a także w Dzbeninie w sąsiedztwie tworzonego miejsca integracji. Znajdą się na nich treści dydaktyczne dotyczące m.in. gatunków ptaków, odmian grzybów, pszczół, faktów i mitów o miodzie, a także wiele innych zagadnień przyrodniczych.

Osoby korzystające ze ścieżek będą miały możliwość uczestniczenia w warsztatach ekologicznych, podczas których poznają m.in. sposoby posługiwania się grami edukacyjnymi, umieszczonymi na tablicach, a także uzyskają wiedzę na temat ochrony środowiska czy segregacji odpadów.

Budowa ścieżek edukacyjnych ma na celu aktywizowanie mieszkańców gm. Rzekuń, podniesienie ich świadomości ekologicznej w warunkach terenowych, kształtowanie postaw proekologicznych i poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego.Poprawiony: poniedziałek, 01 lipca 2019 13:40
 

Czy wiesz, że...

Pięćdziesięcioro najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu spędziło wakacyjny wtorek 20 sierpnia na wycieczce w Warszawie.

Dzieci odwiedziły Teatr Syrena, gdzie miały okazję zobaczyć kulisy pracy w teatrze oraz poćwiczyć swoje zdolności aktorskie. Poznały zadania twórców przedstawienia: reżysera, scenarzysty, garderobianej, kostiumologa i wielu osób, bezpośrednio zaangażowanych w realizację spektaklu. Okazało się również, że pierwsze próby aktorskie nie są łatwe, a warsztat wymaga pracy i wielu ćwiczeń.

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości