header image
Strona główna Z Gminy Inauguracja klubu seniora we wsi Borawe
Inauguracja klubu seniora we wsi Borawe PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
wtorek, 11 czerwca 2019 07:10

Wójt Gminy Rzekuń zaprasza na spotkanie dotyczące powołania kolejnego klubu seniora. Tym razem inicjatywa zrzeszająca ludzi starszych i motywująca ich do aktywizacji ma powstać we wsi Borawe.

W ramach cyklicznych spotkań dojrzali mieszkańcy, będą mieli okazję do realizowania wspólnych pasji oraz rozwijania swoich umiejętności i talentów.

Seniorzy prężnie działają już w Rzekuniu, Laskowcu oraz Susku Nowym. Spektakle, koncerty, zabawy taneczne, zajęcia z kręcenia bibuły, czy wytwarzania rękodzieła ludowego, to tylko część oferty, z której obecnie korzystają osoby starsze z terenu gminy. Spotkania mają charakter otwarty i integrują lokalną społeczność. Doskonałym tego przykładem są seniorzy z Laskowca, którzy ostatnio brali udział w warsztatach manualnych. Uczyli się zdobnictwa metodą ″karczochową″, dekorując wstążkami kule i jajka styropianowe. Zajęcia prowadziła pani Grażyna, seniorka z Rzekunia.

Inauguracyjne spotkanie dla osób starszych ze wsi Borawe odbędzie się we wtorek 11 czerwca w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej. Początek o godz. 18.15.

Poprawiony: wtorek, 11 czerwca 2019 07:20
 

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń na 100 kobiet przypada 100 mężczyzn (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości