header image
Strona główna Z Gminy Bezpłatne badania mammograficzne w Rzekuniu
Bezpłatne badania mammograficzne w Rzekuniu PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Anna Niemirska   
czwartek, 06 czerwca 2019 11:40

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED zaprasza mieszkanki gminy Rzekuń na bezpłatne badania w ramach "Programu Profilaktyki Raka Piersi", finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Mammobus będzie czekał na Panie 21 czerwca w godzinach od 12.30 do 16.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzekuniu.

Jak pokazują statystyki, jedynie 38% uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Co roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom z nich. Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore, ponieważ rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa też źle na samopoczucie. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Dlatego tak ważna jest bezpłatna mammografia w ramach "Programu Profilaktyki Raka Piersi".

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Wykonywane jest przez wyspecjalizowany, doświadczony personel medyczny. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mieszkanki gminy Rzekuń proszone są o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego inicjatorzy akcji proszą o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym Panie proszone są o przygotowanie dowodów osobistych.


Poprawiony: czwartek, 06 czerwca 2019 12:00
 

Czy wiesz, że...

Pięćdziesięcioro najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu spędziło wakacyjny wtorek 20 sierpnia na wycieczce w Warszawie.

Dzieci odwiedziły Teatr Syrena, gdzie miały okazję zobaczyć kulisy pracy w teatrze oraz poćwiczyć swoje zdolności aktorskie. Poznały zadania twórców przedstawienia: reżysera, scenarzysty, garderobianej, kostiumologa i wielu osób, bezpośrednio zaangażowanych w realizację spektaklu. Okazało się również, że pierwsze próby aktorskie nie są łatwe, a warsztat wymaga pracy i wielu ćwiczeń.

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości