header image
Strona główna Z Gminy 100 tys. złotych dofinansowania na budowę otwartych stref aktywności
100 tys. złotych dofinansowania na budowę otwartych stref aktywności PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Bartosz Podolak   
środa, 29 maja 2019 14:53

Informujemy, iż Gmina Rzekuń otrzymała łącznie 100 tys. złotych dofinansowania na budowę otwartych stref aktywności w Rzekuniu i Laskowcu. Samorząd pozyskał środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - OSA 2019.

Jedna ze stref powstanie w Rzekuniu przy ul. Mariana Skłodowskiego, w pobliżu szkoły podstawowej i przedszkola samorządowego.

Miłośnicy ćwiczeń będą mogli korzystać z siłowni plenerowej wyposażonej w takie urządzenia jak: orbitrek, wioślarz, małe koła Tai Chi, twister, prasa nożna i motyl. Z kolei na ogrodzonym i bezpiecznym placu zabaw moc atrakcji znajdą najmłodsi mieszkańcy gminy. Bez wątpienia wiele radości sprawią dzieciom huśtawki czy zabawki na sprężynach. Dla amatorów gier zespołowych przewidziano natomiast stoły betonowe do gry w szachy i chińczyka z ławkami oraz do gry w piłkarzyki.

Kolejna otwarta strefa aktywności powstanie przy ul. Kościelnej w Laskowcu. Obie inwestycje usytuowane na terenie gminy Rzekuń pozwolą na prowadzenie rożnych form zajęć ruchowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Urządzenia dopasowane będą do wzrostu i możliwości wszystkich grup wiekowych.

Ponadto zagospodarowane zostaną tereny zielone wokół obiektów, zamontowane będą również ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz tablice informacyjne.

Poprawiony: środa, 29 maja 2019 15:00
 

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń na 100 kobiet przypada 100 mężczyzn (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości