header image
Strona główna Z Gminy Weź udział w konkursie fotograficznym "Mazowsze bliskie sercu"
Weź udział w konkursie fotograficznym "Mazowsze bliskie sercu" PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
poniedziałek, 20 maja 2019 12:33

Konkurs fotograficzny "Mazowsze bliskie sercu" organizuje już po raz czternasty Samorząd Województwa Mazowieckiego. Inicjatywa skierowana jest do fotografów amatorów, znających miejsca i wydarzenia na naszym terenie, które warto pokazać innym.

Tematem tegorocznej edycji jest "Serdeczne Mazowsze" nawiązujące do serdeczności i gościnności zarówno mieszkańców, jak i samego regionu.

Jury od uczestników konkursu oczekuje takich fotografii, w których najistotniejszą rolę odegrają emocje. Najważniejsze by inspirowały, zniewalały i uwodziły, aby były pozytywne i prawdziwe. Dlatego organizatorzy zachęcają zainteresowane osoby do podróży po regionie, zwiedzania niezwykłych miejsc, tajemniczych zakątków, które warto uwiecznić na fotografii i dzielenia się swoimi wrażeniami ze wszystkimi.

Nabór prac potrwa do 14 czerwca br. Konkurs zostanie przeprowadzony dwuetapowo. W pierwszym jury wybierze dziesięć wyróżniających się fotografii, których autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach organizowanych wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. W drugim etapie spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów komisja wybierze 3 zwycięskie prace, a laureaci zostaną wyróżnieni podczas finałowej gali i otrzymają nagrody.

- Chciałbym, aby udział w konkursie stanowił dla uczestników nie tylko wyzwanie artystyczne, ale także impuls do lepszego poznania Mazowsza i jego walorów turystycznych - przyznaje Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Pod hasłem "Serdeczne Mazowsze" planowany jest również cykl plenerowych wydarzeń kulturalno-promocyjnych, które będą się odbywać w pięciu największych miastach - Płocku, Ciechanowie, Ostrołęce, Siedlcach i  Radomiu. Ich celem jest tworzenie wizerunku Mazowsza, jako regionu - lokalizacyjnie, historycznie, kulturowo i biznesowo - stanowiącego serce Polski, a tym samym ostoję polskości.

Zasady i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.mazovia.pl.

Poprawiony: poniedziałek, 20 maja 2019 12:48
 

Czy wiesz, że...

Awarie sieci kanalizacji sanitarnej należy zgłaszać pod nr telefonów 994 lub 29 760 32 61.

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości