header image
Strona główna Z Gminy Rajd rowerowy przez miejscowości gminy Rzekuń
Rajd rowerowy przez miejscowości gminy Rzekuń PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Łukasz Godlewski   
środa, 24 kwietnia 2019 08:23

Majowy Rodzinny Rajd Rowerowy odbędzie się 2 maja br. Trasa będzie przebiegała m.in. przez malownicze tereny gminy Rzekuń i Troszyn.

Uczestnicy o godzinie 12.00 wyruszą z Ostrołęki (ul. Fieldorfa "Nila"), a następnie przejadą przez Dzbenin, Czarnowiec, Drwęcz, Zamość, Troszyn, Grucele, Zabiele oraz Susk Stary, gdzie zaplanowano ognisko i konkursy z nagrodami. Łącznie przejadą 27 kilometrów.

W trakcie rajdu przewidywane są dwa lub trzy krótkie postoje w celu zwiedzania okolicznych miejsc pamięci. W imprezie rowerowej mogą wziąć udział osoby w wieku szkolnym i starsze. Niepełnoletni, którzy ukończyli 16 lat muszą posiadać pisemną zgodę rodzica, bądź prawnego opiekuna. Z kolei opiekun, który będzie chciał towarzyszyć młodemu cykliście musi być uczestnikiem rajdu. Wszyscy rowerzyści zobowiązani są do jazdy w kamizelce odblaskowej.

Celem Majowego Rodzinnego Rajdu Rowerowego jest uczczenie Święta Flagi Narodowej, popularyzacja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i historycznych okolicznych miejscowości, promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, a także integracja społeczności lokalnej.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Chętni, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej elektronicznezapisy.pl lub pojawienie się osobiście w siedzibie organizatora przy ul. Hallera 10, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 -15.00, tel. (29) 760-68-68 w. 17 lub 533-613-913.


Poprawiony: środa, 24 kwietnia 2019 08:35
 

Czy wiesz, że...

Pięćdziesięcioro najmłodszych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu spędziło wakacyjny wtorek 20 sierpnia na wycieczce w Warszawie.

Dzieci odwiedziły Teatr Syrena, gdzie miały okazję zobaczyć kulisy pracy w teatrze oraz poćwiczyć swoje zdolności aktorskie. Poznały zadania twórców przedstawienia: reżysera, scenarzysty, garderobianej, kostiumologa i wielu osób, bezpośrednio zaangażowanych w realizację spektaklu. Okazało się również, że pierwsze próby aktorskie nie są łatwe, a warsztat wymaga pracy i wielu ćwiczeń.

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości