header image
Strona główna Z Gminy Lasy pełne energii w Kamiance
Lasy pełne energii w Kamiance PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Marlena Kowalczyk   
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 09:50

Ponad pięć tysięcy drzewek posadzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rzekuniu. Tegoroczna edycja akcji ″Lasy pełne energii″ została przeprowadzona na terenie Kamianki.

- Angażujemy młodych ludzi ze szkoły w Rzekuniu i wspólnie poświęcamy swój czas na pracę w terenie, rozmowy o ekologii i nie tylko. To bardzo ważna inicjatywa, która mam nadzieję będzie realizowana jeszcze przez wiele lat - przyznał Krystian Kowalczyk ze Służby Leśnej.

Projekt ″Lasy pełne energii″ kształtuje postawy proekologiczne wśród dzieci i młodzieży. Biorą w nim udział uczniowie, którzy w ramach nauki szkolnej prowadzą również własne działania ekologiczne.

- W tym roku dzieci miały okazję zobaczyć polany zasadzone w 2016 i 2017 roku. Teraz są tam piękne zielone drzewka, które wówczas były jedynie malutkimi gałązkami. To wspaniałe, że widać, jaki efekt za rok czy dwa przyniesie nasza dzisiejsza praca. To bardzo ważny walor edukacyjny całego przedsięwzięcia - powiedziała Katarzyna Burda-Mazurek, rzecznik PGE Dystrybucja Oddział Warszawa.

Czwarta edycja akcji zorganizowana na terenie gminy zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku na łonie natury.

Poprawiony: poniedziałek, 08 kwietnia 2019 10:09
 

Czy wiesz, że...

Mieszkańcy mogą zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie 29 761 79 61 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 lub poczta elektroniczną na adres marek.bebenek@bemarrzekun.pl.

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości