header image
Strona główna Z Gminy Ruszyła "Krwawa Liga"
Ruszyła "Krwawa Liga" PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Tomasz Chrzanowski   
piątek, 29 marca 2019 09:34

Gmina Rzekuń przystąpiła do powiatowego turnieju "Krwawa Liga". Celem akcji jest promocja idei honorowego krwiodawstwa wśród mieszkańców miejscowości wiejskich i młodzieży szkół średnich oraz uświadomienie potrzeby dzielenia się najcenniejszym darem - krwią.

Jak to działa? Poszczególne miejscowości zgłaszają swój udział w turnieju. Każdy kto oddaje krew zbiera punkty dla swojego miejsca zamieszkania bądź dla szkoły, w której się uczy.

Osoba, która po raz pierwszy odda krew zdobywa 3 punkty. Jeżeli podczas trwania konkursu zrobi to ponownie zdobywa 2 punkty. Każdy kolejny raz - 1 punkt. Z kolei honorowy dawca za oddaną krew uzyska 1 punkt. W przypadku, gdy przyprowadzi nowego dawcę zdobywa dodatkowy punkt. Wygrywa miejscowość, która zbierze największą ilość punktów w stosunku do liczby pełnoletnich mieszkańców. Wśród szkół pierwsze miejsce uzyska placówka, która zbierze największą liczbę punktów w stosunku do pełnoletnich uczniów-krwiodawców.

Akcja potrwa do 31 października. Organizatorami są: Stowarzyszenie "Aktywniejsi Razem", Stowarzyszenie "Projekt Radomir", Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrołęce, Rejonowa Rada Krwiodawstwa w Ostrołęce, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Oddział Terenowy w Ostrołęce.

Patronat nad inicjatywą objęło Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Poprawiony: piątek, 29 marca 2019 10:05
 

Czy wiesz, że...

Awarie sieci kanalizacji sanitarnej należy zgłaszać pod nr telefonów 994 lub 29 760 32 61.

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości