header image
Strona główna Z Gminy Kreatywni technolodzy 3D - II edycja
Kreatywni technolodzy 3D - II edycja PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Grażyna Majkowska   
wtorek, 26 marca 2019 08:46

altZ przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu zyskała grant w wysokości 3 tys. złotych na realizację projektu "Kreatywni technolodzy 3D - II edycja". Głosowanie na najciekawsze lokalne inicjatywy społeczne odbyło się w ramach V edycji programu "Decydujesz, pomagamy", organizowanego przez Fundację Tesco.

Dzięki wsparciu klientów ostrołęckiego marketu biblioteka zrealizuje projekt, którego celem będzie angażowanie dzieci i młodzieży w naukę kodowania, projektowania oraz druku 3D. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się, jak rozwijać wyobraźnię przestrzenną, a także tworzyć projekty. Poznają nowoczesny sprzęt, będą kreatywni. Skorzystają z zajęć edukacyjnych, które ukierunkują ich zainteresowania, wskażą zastosowanie w wielu branżach oraz pomogą w wyborze zawodu przyszłości. Projekt będzie realizowany od 24 kwietnia do 30 sierpnia. W pierwszej kolejności skorzystają z niego czytelnicy filii bibliotecznych w Laskowcu i Borawem.

Oficjalne wręczenie grantów zwycięzcom V edycji programu "Decydujesz, pomagamy" odbyło się 22 marca w sklepie Tesco przy ulicy Generala Augusta Emila Fieldorfa "Nila" w Ostrołęce. W imieniu Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu czek z rąk kierownika sklepu Wojciecha Jabłonowskiego odebrali: Bartosz Podolak - Wójt Gminy Rzekuń oraz Grażyna Majkowska - dyrektor GBP w Rzekuniu wraz z uczestnikami I edycji projektu "Kreatywni technolodzy 3D".

Już po raz piąty na potrzeby programu "Decydujesz, pomagamy!" mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich finansowe wsparcie otrzymały trzy inicjatywy! Tesco wraz z Fundacją Tesco przekazało aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na lokalne działania. VI edycja programu "Decydujesz, pomagamy" ruszy w kwietniu tego roku.

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2019 09:15
 

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń na 100 kobiet przypada 100 mężczyzn (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości