header image
Strona główna Z Gminy Do Mieszkańców Gminy Rzekuń
Do Mieszkańców Gminy Rzekuń PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Stanisław Godzina, Wójt Gminy Rzekuń   
środa, 24 października 2018 15:11

Szanowni Państwo!
Mieszkańcy Gminy Rzekuń!

Za kilka dni stanę się osobą prywatną.
Po prawie 30 latach pracy na rzecz mieszkańców gminy Rzekuń odchodzę z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Nigdy nie sprzeniewierzyłem się zasadom przyzwoitości. Nigdy nie postawiłem żadnych spraw prywatnych ponad dobro publiczne.
Jako nauczyciel i dyrektor SP im. Armii Krajowej w Drwęczy i Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu swój ślad zostawiłem w wychowaniu młodzieży na dobrych ludzi i szlachetnych Polaków. Jestem dumny z ich osiągnięć.

Zostawiam też owoc wytężonej, twórczej pracy ostatnich 8 lat. Ślad ten trwały, widoczny i namacalny w postaci różnych inwestycji, stacji uzdatniania wody, kanalizacji, dróg, świetlic, boisk, placów zabaw, wyposażonych jednostek OSP, budynku UG i innych. Jestem dumny z tego, co udało się osiągnąć. Niczego z tych rzeczy ,,nie zabieram ze sobą”, bo wszystkie zostały zbudowane z potrzeby mieszkańców, z troski o wspólnotę samorządową. Wiele planów, gotowych projektów zostało do zrealizowania. Jestem dumny, że mogłem kreować tak intensywny rozwój Naszej Gminy.

Finanse Gminy zostawiam w takiej kondycji, w jakiej nigdy dotychczas nie były. Po wykonaniu inwestycji za kwotę ok. 100 mln zł na koniec września 2018 r. na koncie widnieje kwota 30.145.566,97 zł. Jak zostanie wykorzystana i pomnożona?


Wszystko ma swój początek i koniec.

Kończąc służbę publiczną chciałbym skierować serdeczne podziękowania dla wszystkich tych, z którymi dane było mi się spotkać na mojej drodze zawodowej. Dziękuję tym, którzy obdarzyli mnie swoim zaufaniem oraz tym, którzy wspierali mnie w trudnych chwilach.

Nie potrafię też pominąć i rzeczy przykrych dla mnie, których doświadczyłem, a mianowicie ciągłych pomówień, oczerniania, insynuacji, kłamstw w mediach oraz podczas kampanii wyborczej wprost w Waszych domach. Jestem przekonany, że kłamstwo ma ,,krótkie nogi” a budowanie wizerunku opartego na takich podstawach jest niegodne ludzi piastujących tak zaszczytne stanowisko.

Wam Mieszkańcy Gminy Rzekuń życzę wszelkiej pomyślności.


                                                                 Z poważaniem      

                                                            Stanisław Godzina

                                                                Wójt Gminy Rzekuń    

Poprawiony: środa, 24 października 2018 15:23
 

Czy wiesz, że...

Awarie sieci kanalizacji sanitarnej należy zgłaszać pod nr telefonów 994 lub 29 760 32 61.

Naszą witrynę przegląda teraz 103 gości