header image
Strona główna Z Gminy "Nasze miejsce na mapie" - 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę
"Nasze miejsce na mapie" - 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Koło Gospodyń Wiejskich w Kamiance   
środa, 30 maja 2018 14:03

      Dnia 26 maja 2018 r. w Kamiance odbyła się uroczystość pod nazwą "Nasze miejsce na mapie" zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Głównym punktem spotkania był rys historyczny wsi Kamianka przygotowany w formie prezentacji multimedialnej przez Państwa Beatę i Marka Kulasów - członków Koła Gospodyń Wiejskich.

Podniosły charakter uroczystości uświetniły występy zespołów wokalnych z Kół Gospodyń Wiejskich: z Kamianki - "Unikat", z Chmielewa - "Polskie Kwiaty", z Chudka - "Chudkozionki" oraz zespół z Gąsewa Nowego. Dla zaproszonych gości zorganizowany został konkurs wiedzy, dotyczący prezentowanej historii Kamianki. Trzy uczestniczki konkursu odpowiedziały bezbłędnie na wszystkie pytania i otrzymały nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Rzekuń - Stanisława Godzinę. Ponadto Pan Wójt przedstawił prezentację multimedialną "RZEKUŃ - NASZA GMINA", która dotyczyła ostatnich lat działalności samorządu. Uroczystość prowadziła Pani Beata Kulas - sekretarz KGW w Kamiance. Po części artystycznej zaproszono wszystkich na wystawę rękodzieła artystycznego oraz degustację potraw regionalnych wykonanych przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kamianki. Następnie odbyła się zabawa przy muzyce na żywo w wykonaniu Państwa Grażyny i Andrzeja Orłowskich. Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili nas: Prezes Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Ostrołęce - Barbara Gałązka, Wójt Gminy Rzekuń - Stanisław Godzina, Wicestarosta Powiatu Ostrołęckiego - Krzysztof Parzychowski, którzy jednocześnie byli naszymi sponsorami. Ponadto gościliśmy Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego - Mariana Krupińskiego, Komendanta Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzekuniu -  Wiesława Frydrycha, prezesa Koła Łowieckiego "Kormoran" - Krzysztofa Olejniczaka oraz delegacje Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Rzekuń i Ochotniczej Straży Pożarnej z Kamianki. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia.


Poprawiony: środa, 30 maja 2018 14:21
 

Czy wiesz, że...

Urząd Gminy w Rzekuniu informuje, że w dniu 1 marca 2019 r. wnioski na dowody osobiste będą przyjmowane tylko do godz. 1130. Od 4 marca 2019 r. będzie możliwe składanie wniosków o wydanie e-dowodu.

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości