header image
Strona główna Z Gminy 90-lecie OSP Borawe z nowym samochodem i sztandarem
90-lecie OSP Borawe z nowym samochodem i sztandarem PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Stanisław Godzina, Wójt Gminy Rzekuń   
czwartek, 05 października 2017 12:48

W niedzielę 1 października br. odbyła się uroczystość 90- lecia powstania jednostki OSP Borawe, nadania sztandaru oraz przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Jubileuszowe obchody rozpoczęły się wymarszem spod remizy strażackiej do kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Borawem, gdzie w intencji strażaków i ich rodzin została odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Andrzeja Kowalewskiego.

Po Mszy Świętej na placu przy OSP odbył się apel. Przedstawiono rys historyczny jednostki oraz odczytano akt nadania sztandaru. W niedzielne święto Wójt Gminy Rzekuń wręczył dokument przekazania samochodu, który poświęcił ksiądz Proboszcz. Zakup samochodu za kwotę ok 240 tys. zł sfinansowała gmina Rzekuń i Starostwo Powiatowe. Wydarzenie to było również okazją do wręczenia odznaczeń oraz medali zasłużonym druhom. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy pod adresem strażaków skierowali podziękowania oraz wyrazy uznania za bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi.


Poprawiony: czwartek, 05 października 2017 13:10
 

Czy wiesz, że...

Mieszkańcy mogą zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie 29 761 79 61 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 lub poczta elektroniczną na adres marek.bebenek@bemarrzekun.pl.

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości