header image
Strona główna Z Gminy Uchwała antysmogowa - konsekwencje
Uchwała antysmogowa - konsekwencje PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Stanisław Godzina, Wójt Gminy Rzekuń   
środa, 06 września 2017 13:28

Szanowni Państwo,

w trosce o byt ekonomiczny naszych mieszkańców uprzejmie informuję, że w dniu 4 września 2017 r. odbyła się na antenie RDC dyskusja na temat procedowanej przez Sejmik Województwa Mazowieckiego tzw.  uchwały "antysmogowej", w której jako Wójt Gminy Rzekuń wziąłem udział.

Dyskusję można wysłuchać pod adresem: http://www.rdc.pl/podcast/jest-sprawa-uchwala-antysmogowa/ (wypowiedź Wójta od 9 minuty).

Jednocześnie informuję, że odbyłem rozmowę z radnymi województwa mazowieckiego z naszego terenu, informując ich o zagrożeniach dla mieszkańców, płynących z podjęcia tak restrykcyjnej uchwały.

Pragnę też podkreślić, że sprawa ochrony środowiska jest nam bardzo bliska. Gmina Rzekuń od kilku lat wydatkuje bardzo duże środki na jej ochronę. Prowadzimy wielomilionowe inwestycje związane z budową sieci kanalizacyjnej, organizujemy odbiór azbestu od mieszkańców, ponosimy nakłady na konserwację pomników przyrody, wybudowane zostały nowoczesne stacje uzdatniania wody. Podejmujemy szereg innych, ważnych działań mających na celu ochronę środowiska, wśród których ważnym elementem jest segregacja odpadów komunalnych przez mieszkańców, a także termomodernizacja budynków użyteczności publicznej.                       

Wójt Gminy Rzekuń
Stanisław Godzina

 

Czy wiesz, że...

Awarie sieci kanalizacji sanitarnej należy zgłaszać pod nr telefonów 994 lub 29 760 32 61.

Naszą witrynę przegląda teraz 110 gości