header image
Strona główna Z Gminy Najwyższa wieża w kraju stanie tu!
Najwyższa wieża w kraju stanie tu! PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Piotr Ossowski, Gazeta Współczesna   
czwartek, 04 września 2008 11:23

Wieża telewizyjna to najbardziej charakterystyczny element krajobrazu Ostrołęki. Jeszcze w tym roku powstanie tuż za granicami naszego miasta nowa - prawie dwa razy wyższa!
O takiej inwestycji mówi się w naszym mieście już od kilku lat.

- Ten region to biała plama na telekomunikacyjnej mapie Polski. Stąd problemy z odbiorem radia i telewizji - mówi Zbigniew Nowak z firmy Info TV-FM z Zamościa, która postawi nową wieżę.

Info TV-FM to spadkobierca prawny spółki Info-Inwestycje, która przed kilkoma laty chciała stawiać na hałdzie w Wojciechowicach 250-metrowy maszt. Spółka nie dogadała się z miastem co do kupna lub dzierżawy hałdy. A w międzyczasie zmieniły się plany. Info TV-FM pobuduje nie w Ostrołęce, lecz w podostrołęckich Ławach (w gminie Rzekuń) i nie maszt, ale wieżę.

- Czyli konstrukcyjnie obiekt podobny do tego, jaki macie już w Ostrołęce, bez odciągów. To będzie 136-metrowa konstrukcja o przekroju trójkąta - tłumaczy Nowak.

Ciekawostką jest, że będzie to najwyższa wieża w Polsce! Wyższe są tylko maszty.
Info TV-FM ma już wszelkie stosowne pozwolenia. Budowa wieży (gotowe elementy będzie ustawiał "jeden na drugim” gigantyczny dźwig) i budynku technicznego rozpoczną się jeszcze we wrześniu przy ul. Przemysłowej (obok bazy Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunalnego).

więcej...

Poprawiony: czwartek, 04 września 2008 11:27
 

Czy wiesz, że...

Awarie sieci kanalizacji sanitarnej należy zgłaszać pod nr telefonów 994 lub 29 760 32 61.

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości