header image
Strona główna Z Gminy Wójt triumfuje, rada krytykuje
Wójt triumfuje, rada krytykuje PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Ewa Mamińska, Tygodnik Ostrołęcki   
poniedziałek, 03 marca 2008 10:55

fot. Archiwum Zaostrza się konflikt w rzekuńskim samorządzie, przewodniczący Rady Gminy zrezygnował z funkcji.
Bogusław Tyszka, wójt Rzekunia, uważa, że opozycja w Radzie Gminy utrudnia mu pracę. Stanowi większość, więc blokuje wszystkie ustawy i w efekcie Rzekuń z najbogatszej gminy w powiecie, staje się jedną z najwolniej rozwijających się. Radni zarzuty odpierają twierdząc, że wójt nie mówi całej prawdy i żele gospodaruje gminą. Na znak protestu, Piotr Liżewski zrezygnował z przewodniczenia radzie.

Rada nie pozwala działać. Jak wygląda samorząd, który sami sobie wybrali, mieszkańcy Rzekunia mogli przekonać się podczas spotkania, jakie zorganizował wójt Tyszka 24 lutego.

Zainteresowanie tym, co dzieje się w gminie jest duże, bo wzięło w nim udział ok. 300 osób. Bogusław Tyszka zapowiedział na wstępie, że choć jest to pierwsze zebranie, na pewno nie ostatnie.

- Chciałbym powiedzieć, że nie idziemy do przodu i wyjaśnić dlaczego tak się dzieje - mówił wójt. - Na każdej niemal sesji jestem obrzucany obelgami i krytykowany publicznie. Nie zamierzam jednak bezczynnie patrzeć na działania grupy radnych, a tym bardziej ich akceptować. Według wójta, działania radnych działają na niekorzyść gminy.

więcej... 

 

Czy wiesz, że...

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami mogącymi wystąpić od godz. 14:24 dnia 29.08.2019 r. do godz. 20:00 dnia 01.09.2019 r.

Temperatura maksymalna może wynieść w dzień od 29 st. C do 32 st. C. Natomiast temperatura minimalna w nocy od 17 st. C do 19 st. C.

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości