header image
Strona główna Z Gminy Radni zmuszają mnie do niegospodarności
Radni zmuszają mnie do niegospodarności PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Kurier Ostrołęcki   
piątek, 22 lutego 2008 10:44
fot. Kurier OstrołęckiŻeby zasypać dziurę na żwirowej drodze albo wymienić lampę przy drodze Bogusław Tyszka, wójt gminy Rzekuń, musi poprosić o zgodę Radę Gminy. Radni podejmują uchwały zobowiązujące wójta do zaciągania kredytów i zadłużania gminnej kasy. Pobory wójta są niższe niż podległego mu sekretarza gminy - tak zdecydowała opozycja! - pisze "Kurier Ostrołęcki".
Absurd - myślicie Państwo? Gorzej! To jedyny samorząd w kraju, gdzie gospodarz jest tak bezradny... Można skwitować tę sytuację dwoma słowami: Polskie piekiełko.
Od wielu miesięcy w gminie Rzekuń trwa konflikt między wójtem Bogusławem Tyszką, a Piotem Liżewskim, przewodniczącym Rady Gminy, który także startował w wyborach o fotel wójta i dwukrotnie z Tyszką je przegrał. Teraz jednak stoi na czele większościowej opozycji wobec wójta, która pod pretekstem braku zaufania do poczynań gospodarza gminy skutecznie utrudnia mu pełnienie swoich obowiązków.

Więcej w "Kurierze Ostrołęckim".
Poprawiony: środa, 26 marca 2008 14:16
 

Czy wiesz, że...

W gminie Rzekuń jest obecnie 10453 mieszkańców z czego 5234 to kobiety a 5219 mężczyźni (wg stanu na dzień 31.12.2017 r.).

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości