header image
Strona główna Z Gminy Patrz, co zjadasz!
Patrz, co zjadasz! PDF Drukuj Email
Autor (źródło): Anna Wołosz, Milena Zawadzka, Gazeta Współczesna   
wtorek, 11 grudnia 2007 10:07

Jajka ze zlikwidowanej fermy w Karniszynie, gdzie odkryto kolejne ognisko ptasiej grypy w Polsce, mogły trafić do Ostrołęki! W sumie nawet milion jaj zakażonych groźnym dla człowieka wirusem mogło trafić do sklepów.

JajkoJajka ze zlikwidowanej fermy w Karniszynie, gdzie odkryto kolejne ognisko ptasiej grypy w Polsce, mogły trafić do Ostrołęki! W sumie nawet milion jaj zakażonych groźnym dla człowieka wirusem mogło trafić do sklepów.
Służby sanitarne ustaliły, że jajka z feralnej fermy na pewno znalazły się w dwóch hurtowniach w powiecie ostrołęckim. Obie znajdują się w Myszyńcu.
Czy skażone jajka trafiły także do ostrołęckich sklepów, nie sposób ustalić. Wiadomo jednak, jak rozpoznać podejrzane jajka.
Na każdym jajku, które kupujemy w sklepie czy na targowisku, powinien znajdować się stempel z numerem partii. Partie z numerami 3PL 14371314 i 3PL 14371330 mogą być skażone wirusem ptasiej grypy.

więcej...

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2007 10:12
 
Wodociągi

Czy wiesz, że...

Zachęcamy do wysyłania zgłoszeń za pośrednictwem usługi SMS.

Mieszkańcy mogą też zgłaszać awarie oświetlenia ulicznego telefonicznie 29 761 79 61 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 lub poczta elektroniczną na adres marek.bebenek@bemarrzekun.pl.

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości