Minister Edukacji Narodowej Barbara Nowacka wręczyła dziś medal za zasługi dla oświaty Wójtowi Gminy Rzekuń Bartosz Podolaka.
Podczas uroczystości minister podkreśliła wyjątkową skalę inwestycji edukacyjnych realizowanych w Gminie Rzekuń. Od początku pierwszej kadencji na rozwój oświaty przeznaczono już ponad 35 milionów złotych. To środki, które zostały wykorzystane na kompleksową poprawę warunków nauki, rozwoju i opieki nad najmłodszymi mieszkańcami gminy.

Wśród najważniejszych zrealizowanych inwestycji znalazły się:
  * rozbudowa Szkoły Podstawowej im. M. Czychowskiego w Dzbeninie wraz z budową nowej sali gimnastycznej,
  * rozbudowa i modernizacja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Drwęczy, obejmująca również budowę nowoczesnej sali gimnastycznej,
  * budowa dwóch nowych żłobków w Laskowcu i Dzbeninie,
  * termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Ołdakach wraz z budową miasteczka rowerowego.
Dzięki nowym inwestycjom żłobkowym — wraz ze Żłobkiem Samorządowym w Rzekuniu — opiekę zapewniono już 112 dzieciom. To największa liczba miejsc żłobkowych w całym powiecie ostrołęckim.
To wyróżnienie jest potwierdzeniem, że konsekwentne inwestowanie w edukację, rozwój dzieci i poprawę infrastruktury oświatowej przynosi realne efekty oraz jest dostrzegane na szczeblu krajowym. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój oświaty w Gminie Rzekuń.